Japonia wprowadza pionowy monitor mediów społecznościowych za 130 USD

Japońska marka Elsonic wypuściła jedyną w swoim rodzaju nowość – przenośny monitor EK-MD088 o unikalnych proporcjach. Skierowany jest do stałych bywalców sieci społecznościowych i użytkowników komunikatorów internetowych: ze względu na swój nietypowy kształt, taki wyświetlacz pozwala wyświetlić maksimum treści w skromnym rozmiarze.

Elsonic EK-MD088 jest wyposażony w pionowo wydłużony 8,8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 420×1920 pikseli, częstotliwości odświeżania 60 Hz i maksymalnej jasności 300 nitów. Dzięki takiej konstrukcji urządzenie nie zajmuje dużo miejsca: bez problemu można je zainstalować w pobliżu laptopa lub głównego monitora biurkowego. Jednocześnie użytkownik będzie mógł stale monitorować aktywność znajomych i wiadomości w sieciach społecznościowych.

Ponadto Elsonic EK-MD088 może służyć jako ekran do monitorowania inteligentnych urządzeń domowych. Niezwykła nowość wyposażona jest w ergonomiczną podstawkę, która pozwala na zmianę kąta ustawienia wyświetlacza. Monitor otrzymał tylko dwa złącza: USB Type-C do podłączenia kabla zasilającego i Mini-HDMI do transmisji sygnału wideo.

Elsonic EK-MD088 jest wyceniony na 130 USD. Monitor trafi do sprzedaży w Japonii w lutym 2022 r., o jego dostępności na innych rynkach nie poinformowano jeszcze.

Źródło: theverge.com

Originally posted on 29 listopada, 2021 @ 3:27 pm

Dodaj komentarz