Jak otworzyć samochód, jeśli dziecko przypadkowo się tam zamknęło?

Młody pasażer może przypadkowo zablokować drzwi samochodu.

Zdarza się, że nieskonfigurowany alarm daje fałszywy alarm i blokuje zamki, gdy w ogóle się tego nie spodziewasz. W środku pozostają klucze, torba z pieniędzmi i dokumentami, a nawet niemowlęta. Jak uwolnić je z niewoli?

Zwykle po uruchomieniu silnika kierowca zawsze wysiada z uruchomionego auta. Trzeba spakować i schować ładunek, pomóc żonie w posadzeniu dziecka w foteliku, sprawdzić opony, zajrzeć pod maskę i sprawdzić płyny techniczne. Przypadkowe uderzenie w bagażnik lub kopnięcie w kierownicę uruchomi system bezpieczeństwa i zamki zostaną zablokowane. Szyby są zamknięte, silnik pracuje, a kluczyki wystają ze stacyjki. Dzieje się tak z nieprawidłowymi ustawieniami systemu bezpieczeństwa lub jego banalną awarią.

A czasami zdarza się, że dziecko, grając w grę, przypadkowo naciska przycisk centralnego zamka, a samochód jest zablokowany. Rodzice wpadają w panikę. Jak w tym przypadku otwierasz drzwi?

Bezsensowne porady

W Internecie można znaleźć wiele popularnych wskazówek, jak otworzyć samochód bez kluczyka, ale zdecydowana większość z nich nie działa. Na przykład jest taka rada: „Musisz przebić piłkę tenisową gorącym śrubokrętem, a następnie oprzeć otwór o dziurkę od klucza i wpompować powietrze do zamka, aby przesunąć zamek”. Oczywiście ten „hack życia” nie działa.

Nie ma sensu również rada, by wzorować się na porywaczach z hollywoodzkich filmów o pościgach drogowych.

Znalezienie linijki, wepchnięcie jej w złącze między szybą a panelem drzwiowym nie jest tak proste, jak się wydaje. Jeszcze trudniej jest jej tam coś nacisnąć lub podnieść. Kierowca, który nie zna konstrukcji zamków i zamków, raczej nie poradzi sobie z zadaniem i będzie tracił czas. A znalezienie płaskiej linijki do papeterii nie zawsze jest możliwe. Tymczasem dziecku w zamkniętym samochodzie robi się gorąco, panikuje, błaga o wyjście na zewnątrz.

Dodatkowy klucz

Najlepszym sposobem na otwarcie zamkniętego samochodu jest dodatkowy kluczyk. Zwykle leży w domu lub w torebce żony. Jeśli samochód jest zamknięty na podwórku, możesz szybko podejść do mieszkania i odebrać brelok. Ponadto w mieście zawsze istnieje możliwość wezwania ratowników Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych pod numer 112. Ale co, jeśli kłopoty zdarzyły się w daczy lub na autostradzie międzymiastowej po drodze, na przykład na przystanku autobusowym przy stacja benzynowa? Tutaj będziemy musieli działać bardziej radykalnie.

Źródło: Vadim Roshchin

Podnieś drzwi

Jeśli działający samochód jest zablokowany, wszystkie jego systemy nadal działają, w tym klawisze podnośnika szyb. Jeśli je naciśniesz, szyba otworzy się i pozwoli kierowcy dostać się do środka. Ale jak do nich dotrzeć?

Można to zrobić za pomocą długiego kija, szmatki i solidnego płaskiego śrubokręta. Poproś o pomoc przejeżdżających kierowców.

Zwykle każdy ma odpowiednie narzędzie. Cienki patyk uzyskuje się z przydrożnego rowu. Po zdobyciu tych przedmiotów możesz działać.

Owijamy kawałek śrubokręta szmatką i wciskamy żądło w złącze drzwi na samej krawędzi przylegającej do słupka korpusu. Tę krawędź można nieco ścisnąć i otworzyć szczelinę do wepchnięcia cienkiego patyczka do wnętrza. Najważniejsze, aby nie uszkodzić części lakieru i nie przesadzać z wysiłkiem, w przeciwnym razie możesz zrobić wgniecenia. Zwykle drzwi trochę się uginają i pojawia się szczelina. Wciskamy w nią patyk i sięgamy po przycisk regulatora szyby. Naciśnij – i szkło opadnie. Dziecko zostaje wypuszczone.

Pętla na patyku

Jeśli silnik jest wyłączony lub samochód nie jest wyposażony w elektryczne szyby, trudniej jest otworzyć samochód. Z reguły stare modele lub klasyczne modele LADA były wyposażone w „żołnierzy” do blokowania zamków od wewnątrz. Aby je podciągnąć, musisz zawiązać na patyku pętlę z mocnej nici lub nawet cienkiego drutu. Po dociśnięciu drzwi i wepchnięciu drążka w szczelinę, pętlę zakłada się na „żołnierza”, przykręca, aby mocno zamocować dźwignię i podciąga się do góry. Drzwi się otwierają.

Stłuc szkło

Jeśli nie masz czasu na szukanie kija, a w pobliżu nie ma kierowców z narzędziem, będziesz musiał rozbić szybę. Najważniejsze jest, aby wybrać tańszą część jako ofiarę. Na przykład wystarczy nieopuszczająca się sekcja z tyłu ciała. Można go szybko wymienić, a w dalszą podróż łatwiej takie okno zatkać szmatami. Do uderzenia nadaje się przedmiot z cegły lub metalu. Najważniejsze, że fragmenty nie spadają na dziecko i nie ranią go.

PS Przypominamy, że nie można jeździć bez polisy CTP nawet podczas samoizolacji. A najlepiej mieć polisę elektroniczną. Nawet jeśli zapomnisz „głównego” w schowku, zawsze możesz wydrukować nowy. Do niedawna w regionach występowały problemy z zakupem OSAGO. Na szczęście możesz już wykupić e-polisę. Klikając na link, zostaniesz przeniesiony do wygodnej usługi, która pozwoli ci kupić OSAGO z maksymalną zniżką – czasami możesz zaoszczędzić ponad 900 rubli.

Originally posted on 7 grudnia, 2021 @ 7:23 pm

Dodaj komentarz