Snapchat to najnowsza aplikacja mobilna w przestrzeni mediów społecznościowych, która pozwala użytkownikom wysyłać zdjęcia i filmy do określonej grupy znajomych. W przeciwieństwie do Instagrama czy Facebooka, Snapchat nie przechowuje niczego na swoich serwerach.

Aplikacja jest obecnie dostępna dla urządzeń z systemem Android i iOS i można ją pobrać za darmo. Aplikacja została stworzona przez dwóch studentów w 2011 roku, którzy chcieli mieć bardziej prywatny i bezpieczny sposób na wysyłanie zdjęć do znajomych. Nazwa firmy pochodzi od terminu “snapshot”, a firma twierdzi, że są one “najlepszym sposobem na dzielenie się i wyrażanie siebie.”

Istnieje kilka kluczowych cech, które wyróżniają Snapchat od konkurencji, w tym znikające zdjęcia i filmy, efemeryczność i możliwość wysyłania Snapów do określonych grup znajomych.

Jak działa Snapchat

Przede wszystkim porozmawiajmy o tym, jak korzystać ze Snapchata. Aplikacja jest prosta i łatwa w użyciu. Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji, jesteś automatycznie zalogowany do aplikacji. Pierwszym krokiem jest stworzenie nazwy użytkownika. Możesz wybrać nazwę użytkownika, która jest unikalna, zapamiętywalna i niezbyt długa.

Po utworzeniu nazwy użytkownika, jesteś gotowy, aby wysłać swój pierwszy Snap. Możesz wysłać zdjęcie, dotykając ikony aparatu w dolnej części ekranu. Aby udostępnić zdjęcie, dotknij ikony aparatu, a następnie dotknij obszaru, w którym chcesz dodać zdjęcie.

Po dodaniu zdjęcia stuknij ponownie ekran, aby wysłać snap. Jeśli odbiorca jest online, natychmiast otrzyma snap.

Gdy odbiorca otrzyma snap, może go obejrzeć w aplikacji lub na swoim telefonie. Jeśli odbiorca ma otwartą aplikację, będzie mógł natychmiast obejrzeć zdjęcie. Jeśli nie ma otwartej aplikacji, snap zniknie po kilku sekundach.

Aby zobaczyć zdjęcie, wystarczy otworzyć aplikację. Możesz także przesunąć palcem w górę, aby zobaczyć listę ostatnio oglądanych snapów. Aplikacja posiada szereg filtrów, które można zastosować do swoich snapów. Obejmują one szereg efektów, takich jak sepia, kalejdoskop i tablica kredowa. Możesz również użyć filtrów, aby przekształcić swoje snapy w gif.

Czym Snapchat się różni

Główną różnicą między Snapchatem a innymi aplikacjami mediów społecznościowych jest efemeryczna natura wiadomości. Kiedy ktoś wysyła snapa, wiadomość pozostanie w telefonach odbiorców tylko przez kilka sekund.

Kolejną ważną różnicą jest to, że wiadomości są wysyłane do konkretnych grup znajomych. Możesz wysłać snap do grupy znajomych, lub możesz wysłać snap tylko do jednej osoby. Jedyną osobą, która może zobaczyć Twojego snapa jest odbiorca.

Wnioski:

Snapchat jest jedną z najnowszych i najciekawszych aplikacji do mediów społecznościowych. Wiele osób używa go jako alternatywy dla wiadomości tekstowych, ale istnieje wiele powodów, dla których Snapchat jest świetnym wyborem do dzielenia się zdjęciami i filmami.