Jabłko niespodziewanie zaktualizowano oprogramowanie układowe ośmioletniego iPhone’a 5s

Zazwyczaj Apple zapewnia pięcioletnie wsparcie dla swoich smartfonów – ale ostatnio zrobił wyjątek dla znacznie starszego modelu. IOS 12.5.5 został wydany specjalnie dla iPhone'a 5s, który pojawił się na rynku w 2013 roku, a także dla niektórych innych przestarzałych gadżetów marki.

Nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego zawiera aktualizacje bezpieczeństwa, które naprawiają lukę zero-day znaną jako Pegasus. Złośliwe oprogramowanie było wcześniej wykorzystywane przez hakerów do hakowania iPhone'ów, iPadów i komputerów Mac ze starszymi wersjami iOS i macOS. Potencjalne ofiary złośliwego oprogramowania to iPhone 5s, iPhone 6/6 Plus, iPad Air, iPad mini 2, iPad mini 3 oraz iPod touch 6. generacji.

Odnosząc się do otrzymanego raportu od ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, Apple zdecydowanie zaleca wszystkim właścicielom urządzeń wymienionych powyżej aktualizację do najnowszego oprogramowania układowego. Aby to zrobić, po prostu kliknij przycisk pobierania w menu „Ustawienia” – „Ogólne” – „Aktualizacja oprogramowania”, po czym iOS 12.5.5 zostanie pobrany i zainstalowany na gadżecie.

Źródło: pocketnow.com

Dodaj komentarz