Inteligentna mata BBalance może śledzić wagę i postawę

Na Indiegogo ruszyła zbiórka pieniędzy na pierwszą na świecie inteligentną matę do kąpieli. Urządzenie o nazwie BBalance nie tylko informuje użytkownika o jego wadze, ale także pomaga poprawić kondycję fizyczną i monitorować postawę.

Zewnętrznie urządzenie wygląda jak najbardziej popularna mata do kąpieli, ale ma wiele przydatnych funkcji. BBalance nie posiada ekranu, a wszystkie potrzebne dane przesyłane są do specjalnej aplikacji na smartfonie. Aby zmniejszyć stres związany z ważeniem, urządzenie może prezentować dane w trybie uproszczonym lub w połączeniu z poradami poprawiającymi sytuację. W takim przypadku użytkownicy zostaną powiadomieni tylko wtedy, gdy gadżet wykryje problemy zdrowotne.

Ponadto BBalance przewiduje ból pleców i pomaga we wczesnym wykrywaniu skoliozy u nastolatków. Oceniając równowagę osób starszych lub niepełnosprawnych, urządzenie pomoże uniknąć upadków. Kalibracja wagi jest dostosowana do pozycji użytkownika na macie łazienkowej, dzięki czemu nie zmienia się pod wpływem ruchów osoby.

Urządzenie posiada własną sztuczną inteligencję, która potrafi zidentyfikować wszystkich członków rodziny na ich tropach, dostarczając wszystkie niezbędne dane dla każdego z osobna. Aplikacja zawiera program codziennych ćwiczeń indywidualnych, które mają na celu poprawę postawy, budowanie mięśni, poprawę równowagi czy relaksację.

Umożliwia monitorowanie wzrostu i rozwoju dzieci pod kątem takich parametrów jak waga, postawa, rozmiar stopy. BBalance jest w stanie określić skład masy mięśniowej, kostnej i tłuszczowej, a także ilość wody w organizmie.

Urządzenie zebrało już wymaganą kwotę, aby rozpocząć produkcję na Indiegogo . Dla kupujących po raz pierwszy gadżet jest oferowany za 229 USD.

Źródło: ubergizmo.com

Originally posted on 30 listopada, 2021 @ 9:40 pm

Dodaj komentarz