Intel chce się obejść Apple, ale zajmie dużo czasu

Szef Intela podzielił się swoją opinią na temat utraty swojego największego klienta. Pat Gelsinger mówi, że Apple powróci, ale nie od razu.

Najwyraźniej Pat Gelsinger postanowił zmienić swój gniew na litość, bo ostatnio fala reklam znacznie zepsuła relacje między firmami. Co więcej, Intelowi udało się nawet zwabić 12 użytkowników technologii Apple. Według Pata Gelsingera Apple wykonał dobrą robotę, wierząc, że może zbudować lepszy układ niż Intel. Konkurencji nawet udało się coś zrobić, co oznacza, że teraz muszą opracować znacznie lepszy produkt.

„Mam nadzieję, że z czasem odzyskam tę część biznesu, a także wiele innych. W międzyczasie muszę się upewnić, że nasze produkty są lepsze, że nasz ekosystem jest bardziej otwarty i żywy niż Apple oraz że dajemy programistom i użytkownikom lepszy powód do korzystania z produktów opartych na Intelu. Będę ciężko walczyć o biznes Tima Cooka w tej dziedzinie ”- powiedział Pat Gelsinger.

Jednocześnie szef Intela zdaje sobie sprawę, że powrót Apple'a może potrwać lata. Pat Gelsinger dał jednak do zrozumienia, że nie wyklucza, że w przyszłości Apple będzie chciał wypuszczać własne procesory w zakładach Intela.

Źródło: marketwatch.com

Originally posted on 24 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz