INSYDA # 2624: Oppic Reno7, pięć laptopów Lenovo, Apple MacBook Air

W tym numerze Inside: OPPO Reno7 będzie wyposażony w „pompowaną” kamerę; Lenovo zaprezentuje jednocześnie pięć laptopów z systemem Windows 11; ogłosił przewidywaną datę ogłoszenia MacBooka Air z nowym procesorem Apple.

OPPO Reno7 będzie wyposażony w „pompowaną” kamerę

Według wiarygodnego informatora pod pseudonimem Digital Chat Station, OPPO wkrótce zaprezentuje nowy smartfon Reno7. Jedną z kluczowych cech modelu będzie zaawansowany moduł kamery głównej z trzema przetwornikami obrazu. Znawca twierdzi, że producent podczas montażu używa soczewek premium o zwiększonej przepuszczalności światła.

Ponadto nowemu produktowi przypisuje się ulepszony wyświetlacz w porównaniu do swojego poprzednika z wbudowaną przednią kamerą i wydajniejszym procesorem, którego model nie został jeszcze ujawniony.

Lenovo zaprezentuje jednocześnie pięć laptopów z systemem Windows 11

Lenovo zapowiedziało nową serię laptopów z preinstalowanym systemem Microsoft Windows 11. Marka przygotowuje się do wydania w sumie pięciu modeli: Xiaoxin Pro 14 2021 Core Edition, Xiaoxin Pro 14 2021 Ryzen Edition, Yoga 13s 2021 Ryzen Edition, Xiaoxin Air 14 Plus 2021 Edycja Ryzen i Xiaoxin Air 14.

Wiadomo, że model Xiaoxin Pro 14 2021 Core Edition będzie oparty na platformie Intel Core i5-11320H z grafiką Iris Xe G7 96EU. Ponadto laptop zostanie wyposażony w 14-calowy ekran o proporcjach 16:10, rozdzielczości 2880×1800 pikseli i częstotliwości odświeżania 90 Hz. Wszystkie urządzenia zostaną zaprezentowane 28 września.

Nazwany przewidywaną datą ogłoszenia MacBooka Air z nowym procesorem Apple

Znany analityk branży Min-Chi Kuo powiedział, że w trzecim kwartale 2022 roku amerykańska firma zaprezentuje nowego ultrabooka z rodziny MacBook Air. Cechą urządzenia będzie wykorzystanie przez producenta własnego układu nowej generacji, który zastąpi Apple M1.

Wtajemniczony nie podał jeszcze szczegółowej charakterystyki technicznej urządzenia. Ponadto po raz kolejny przypomniał, że w październiku 2021 roku amerykańska firma wyda zaktualizowane MacBooki Pro na platformie M1X ARM. Inne specyfikacje i ceny laptopów nie są znane.

Źródło: wacomlab.pl

Dodaj komentarz