Insider: Valve wciąż pracuje nad Half-Life 3

Na początku XXI wieku opinia publiczna z nadzieją patrzyła w przyszłość serii Half-Life. Jednak z biegiem czasu, po wielu latach milczenia na temat Half-Life 2: Episode 3, stało się jasne: historia Gordona Freemana najprawdopodobniej nigdy się nie skończy. Ale może jeszcze nie wszystko stracone. W każdym razie jest to sugerowane przez wtajemniczonych.

Tyler McVicker, główny dostawca plotek o pracy firmy Gabe Newell, podzielił się kilkoma ciekawymi wiadomościami. Według niego Half-Life 3 ma być. Obecnie w projekt zaangażowany jest niewielki zespół (ponieważ reszta personelu skupia się na Steam Deck), ale to lepsze niż nic. Co więcej, w planach jest też pewien projekt Citadel, który połączy mechanikę strzelanki i strategię – niestety nie ma na ten temat żadnych informacji.

I oczywiście Valve nadal rozwija technologię wirtualnej rzeczywistości. Studio jest zajęte tworzeniem unikalnego zestawu VR, który nie wymaga przewodów, a także jakiejś gry wideo. Tę ostatnią można jednak anulować – zbyt mało osób posiada niezbędne gadżety do jej uruchomienia.

Źródło: youtu.be

Originally posted on 2 grudnia, 2021 @ 3:39 pm

Dodaj komentarz