Insider: Apple wypuszcza zestaw słuchawkowy 2 w 1 z wymiennymi soczewkami do rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

Dziennikarz Bloomberg, Mark Gurman, opublikował nowe szczegóły dotyczące planów Apple dotyczących wydania zestawu słuchawkowego do rzeczywistości rozszerzonej. Analityk powiedział, że starając się, aby produkt był tak popularny, jak Apple Watch i iPhone, firma połączy możliwości AR i VR w jednym przypadku.

Według źródła, Apple opracowuje wielofunkcyjny gadżet, który otrzyma funkcje rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Aby zrealizować tę koncepcję, urządzenie będzie nabywać wymienne obiektywy do różnych scenariuszy. Dziennikarz twierdzi, że Apple ogłosi nowy zestaw słuchawkowy na World Developers Conference w 2022 roku, a jego pełna prezentacja może odbyć się już pod koniec przyszłego roku lub w 2023 roku.

„Pierwszy zestaw słuchawkowy Apple będzie miał złożoną i kosztowną konstrukcję z wymiennymi obiektywami. Firma prawdopodobnie będzie musiała współpracować z wieloma producentami, aby wdrożyć zaawansowane technologie, których żadna ze stron wcześniej nie dostarczała ”- zauważa Mark Gurman.

Wcześniej znany analityk branży Apple Min-Chi Kuo powiedział, że markowy zestaw słuchawkowy, który może działać bez iPhone'a, zostanie wydany w 2023 roku, a jego koszt wyniesie około 3000 USD. Jednocześnie przewiduje pojawienie się bardziej przystępnego cenowo urządzenia AR o nazwie Apple Glasses, które ma trafić na rynek w ciągu najbliższych dwóch lat.

Źródło: digitaltrends.com

Originally posted on 2 grudnia, 2021 @ 10:54 am

Dodaj komentarz