Insayda # 2685: Motorola Moto G200, Apple Watch Series 8 i iPhone SE Plus

W nowym numerze Inside: Motorola przygotowuje swój pierwszy smartfon oparty na Qualcomm Snapdragon 888; Apple Watch Series 8 otrzyma wbudowany glukometr; Insider podzielił się szczegółami na temat nadchodzących modeli iPhone SE.

Motorola przygotowuje pierwszy smartfon oparty na Qualcomm Snapdragon 888

Wygląda na to, że Motorola wkrótce zaprezentuje swój pierwszy smartfon z flagowym procesorem Snapdragon 888, rozszerzając gamę budżetowych i średniobudżetowych gadżetów, które stały się priorytetem dla firmy. Przypuszczalnie mówimy o modelu o nazwie Moto G200.

Oprócz Snapdragona 888 urządzeniu przypisuje się wyświetlacz Full HD + z częstotliwością odświeżania 144 Hz. Ponadto smartfon zostanie wyposażony w 8 GB pamięci RAM. Z tyłu smartfona znajdzie się potrójny aparat główny z czujnikami 108, 13 i 2 Mpix.

Apple Watch Series 8 otrzyma wbudowany glukometr

Analitycy Digitimes zauważają, że kluczowi dostawcy komponentów Apple już rozpoczęli opracowywanie krótkofalowych czujników podczerwieni, które są aktywnie wykorzystywane w medycynie. Nowy moduł znajdzie się w przyszłych inteligentnych zegarkach Apple Watch Series 8. Będzie on odpowiadał za określanie poziomu glukozy we krwi użytkownika.

Czujnik dostarczą dwie firmy: Ennostar i Taiwan Asia Semiconductor. Czujnik zostanie umieszczony z tyłu gadżetu i zaoferuje nieinwazyjną metodę określania poziomu cukru we krwi, co będzie niezwykle przydatne dla osób z cukrzycą.

Insider podzielił się szczegółami na temat nadchodzących modeli iPhone SE

Znany informator sieciowy Ross Young mówił o rzekomych planach Apple dotyczących serii przystępnych cenowo smartfonów iPhone SE. Young zauważył, że w 2022 roku firma może wprowadzić iPhone’a SE Plus z wyświetlaczem o przekątnej 4,7 cala, identycznym jak w iPhone’ie 8. Dodatkowo gadżet otrzyma wsparcie dla sieci piątej generacji.

Ale iPhone SE trzeciej generacji najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany dopiero w 2024 roku. Cechą urządzenia będzie zastosowanie wyświetlacza powiększonego do 5,7-6,1 cala. Smartfon będzie zapewne podobny do iPhone’a 11 czy iPhone’a 12/13 z płaskimi krawędziami.

Źródło: wacomlab.pl

Originally posted on 27 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz