Insayda # 2626: OPPO A55 4G, VIVO na Snapdragon 898 i inteligentne zegarki z ESIM, nowy gadżet VR z HTC

W tym wydaniu Insider: kluczowe cechy OPPO A55 ujawnione przed ogłoszeniem; smartfon vivo na Snapdragon 898 przeszedł certyfikację; HTC przygotowuje się do wydania nowego gadżetu VR; vivo wyda smartwatch z obsługą eSIM.

Kluczowe funkcje OPPO A55 ujawnione przed ogłoszeniem

Jutro, 1 października, OPPO zaprezentuje nowy, przystępny cenowo smartfon z serii A. Nie czekając na prezentację, wtajemniczeni już opublikowali jej główne specyfikacje. Podobno gadżet otrzyma wyświetlacz o przekątnej 6,51 cala z wbudowanym 16-megapikselowym aparatem przednim.

Z tyłu urządzenia pomieści się główny aparat z matrycami o rozdzielczości 50, 2 i 2 megapikseli. Wiadomo też, że urządzenie otrzyma ochronę przed wilgocią zgodnie ze standardem IPX4 i będzie dostępne w dwóch kolorach obudowy: niebieskim i czarnym.

Smartfon vivo na Snapdragon 898 przeszedł certyfikację

W bazie danych chińskiego regulatora CMIIT wtajemniczeni znaleźli wzmiankę o niezapowiedzianym smartfonie vivo V2102A. Zainteresowanie gadżetem wynika z faktu, że zbudowany jest na platformie Snapdragon 898, o czym świadczy GPU Adreno 730. Wcześniej urządzenie o podobnym numerze modelu widziano w bazie danych Geekbench, gdzie testowano je w konfiguracja z 8 GB pamięci RAM.

Przypuszczalnie prezentacja urządzenia odbędzie się w najbliższych miesiącach, zaraz po demonstracji flagowej platformy Qualcomma na zbliżającym się szczycie pod koniec listopada lub na początku grudnia 2021 roku.

HTC przygotowuje się do wydania nowego gadżetu VR

Firma opublikowała teaser przedstawiający logo znaku towarowego Vive Flow, a także datę prezentacji – 14 października 2021 r. z hasłem „Chodź z nami”. Warto zauważyć, że znak towarowy został zarejestrowany zaledwie miesiąc temu. Dołączona dokumentacja opisała nowy zestaw słuchawkowy wirtualnej rzeczywistości, a także kontrolery do niego.

Ponadto w dokumentach wspomniano o niektórych zastrzeżonych technologiach AR/VR. HTC zaprezentowało już w tym roku dwa gogle VR: Vive Pro 2 i Vive Focus 3. Specyfikacje i koszt nowego akcesorium są nadal nieznane.

Vivo wyda smartwatch z obsługą eSIM

Według informatorów sieciowych, vivo planuje wkrótce wprowadzić nowy model smartwatcha z modułem eSIM. Gadżet o przypuszczalnej nazwie vivo Watch 2 będzie niezależny od smartfona i będzie mógł wykonywać połączenia telefoniczne i SMS-y.

Niestety, wszelkie specyfikacje urządzenia są nadal nieznane. Zegarek vivo jest dostępny w obudowach 42 mm i 46 mm oraz wyświetlaczach 1,19 cala i 1,39 cala.

Źródło: wacomlab.pl

Originally posted on 30 września, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz