Hyundai Solaris kombi: czy powinniśmy czekać w Rosji?

Koreańska marka już dawno porzuciła „Solarisa” z nadwoziem typu hatchback – takie samochody były mniej poszukiwane niż sedan. A gdyby można było kupić w Rosji Solarisa w wersji kombi – czy byłoby popularne?

Kombi nigdy nie zajmowały najwyższych pozycji w rankingach sprzedaży w naszym kraju. Jednak samochody o takim nadwoziu mają swojego nabywcę. To prawda, że ci, którzy szukają kombi w segmencie budżetowym, mają bardzo ograniczony wybór. Teraz możesz kupić tylko model z linii Łada. A gdyby Hyundai zaczął sprzedawać w Rosji niedrogi, pojemny i funkcjonalny model, z pewnością byłby na niego popyt.

Premiera Solarisa w wersji kombi w 2021 roku nie wymagałaby od koreańskiej marki wysokich kosztów – auto miałoby powstać na bazie konwencjonalnego sedana. Wystarczyłoby trochę zmienić karoserię, zwiększyć tylny zwis (aby było więcej miejsca w bagażniku) i zmniejszyć wysokość załadunku, by wygodniej było przewozić coś dużego. Pojemność bagażnika sedana wynosi 480 litrów, w przypadku kombi liczba ta wzrosłaby o co najmniej 20% w stosunku do pojemności użytkowej.

Kombi Hyundai Solaris mógł pożyczyć znane silniki od pokrewnego sedana, który oferujemy z silnikami 1,4 (100 KM) i 1,6 (123 KM), z automatycznym lub mechanicznym napędem na przednie koła. Tradycyjnie kombi oferowane są w starszych wersjach wyposażenia, więc „szopę” koreańskiej marki można było kupić w wersjach wyposażenia Comfort (od 996 000 rubli za sedan) i Elagance (od 1 126 000 rubli za sedan). To prawda, że takie samochody najprawdopodobniej kosztowałyby trochę więcej. Czy byłbyś gotów kupić Solarisa za 1 200 000 rubli?

Originally posted on 30 grudnia, 2021 @ 8:50 pm

Dodaj komentarz