Hypercar Bugatti Divo, który nie jest jeszcze wybudowany, sprzedawaj za pół miliarda rubli

Monachijski dealer DI Automobile wystawił na sprzedaż hipersamochód Bugatti Divo – a dokładniej nie na "żywy" samochód, ale miejsce w kolejce do jego budowy. Ogłoszenie pojawiło się na stronie Mobile.

Za miejsce w kolejce i samo auto trzeba będzie zapłacić łącznie 7 913 500 euro (591 mln rubli). W ten sposób dealer zarobi na Bugatti Divo prawie trzy miliony euro – ceny hipersamochodu zaczynały się od pięciu milionów euro. W sumie powstanie 40 egzemplarzy modelu. Wszystkie są wyprzedane na zamówienie.

Egzemplarz Divo do sprzedaży trafi do produkcji pod koniec roku – ma być gotowy 28 grudnia. Samochód został zamówiony w kolorze czarnym iz wnętrzem z Alcantary.

Divo to ekstremalna wersja Shiron. Model ma inny wygląd, rekonfigurowane zawieszenie i rozwinięty aerodynamiczny usterzenie ogonowe, który generuje do 456 kilogramów docisku – o 90 kilogramów więcej niż Chiron. Divo waży 35 kilogramów mniej niż „Chiron”.

Hypercar jest wyposażony w ten sam 1500-konny silnik 8.0 W16 z czterema turbosprężarkami i zrobotyzowaną skrzynią biegów. Auto odbiera „stokę” w 2,4 sekundy. Maksymalna prędkość jest ograniczona do 380 kilometrów na godzinę.

Źródło: Mobile.de

Originally posted on 30 listopada, 2021 @ 5:40 pm

Dodaj komentarz