Honda testuje bezzałogowego SUV-a na budowie [WIDEO]

Honda zorganizowała pokaz możliwości bezzałogowego robota AWV, wykonanego w formie małego SUV-a. Sterowanie transportem może odbywać się zdalnie, podczas gdy jest on w stanie przewieźć do 399 kg ładunku.

Bezzałogowy SUV został przetestowany w terenie na placu budowy. Zmodyfikowana wersja samochodu AWV drugiej generacji była w stanie z łatwością holować przyczepy, przewozić materiały budowlane, wodę i inne towary na obszarze nieco ponad 400 hektarów. Ładowność auta to 399 kg, co nie przeszkadza mu ciągnąć przyczepy o masie 750 kg.

AWV może działać w trybie samodzielnym, a także zdalnie, do 8 godzin na jednym ładowaniu – nawet w wysokich temperaturach. AWV wykorzystuje szereg czujników do nawigacji, w tym GPS, radar i LiDAR. Wbudowane kamery 3D służą do zdalnego sterowania, dzięki czemu operator ma pełny podgląd wszystkiego, co się dzieje. W warunkach maksymalnego obciążenia dron ma zasięg do 45 km.

Deweloperzy nadal ulepszają projekt i twierdzą, że osiągi i konstrukcja samochodu zostaną ulepszone. Jednak plany wydania komercyjnej wersji AWV nie zostały jeszcze ogłoszone.

Źródło: engadget.com

Originally posted on 30 listopada, 2021 @ 2:52 pm

Dodaj komentarz