Gra o superbohaterach od autorów mafii III została odwołana. Koszowała wydawcę 53 milionów dolarów

Znany dziennikarz, pisarz i szanowany informator Jason Schreier skomentował niedawny raport 2K Games, w którym uwzględniono wydatki w wysokości 53 milionów dolarów na niezapowiedziany, ale anulowany tytuł. Schreier ma informacje o tym, czym był projekt.

Produkt o nazwie kodowej Volt przeszedł kilka bolesnych zmian koncepcyjnych od początku rozwoju, powiedział Schreier. Studio stanęło przed wieloma wyzwaniami, w tym spowodowanymi pandemią koronawirusa. Gra miała pokazać superbohaterom, że rywalizują w sieci.

Tytuł miał stać się nową własnością intelektualną Hangar 13, twórców gier Mafia III i Mafia: Definitive Edition. Jednak wielcy szefowie 2K uznali, że projekt nie jest wart dalszych inwestycji ze względu na długi czas realizacji – i postanowiono po prostu go anulować, pomimo ogromnego marnotrawstwa.

Jeśli chodzi o samo studio Hangar 13, jego dalsze plany zostaną omówione w firmie w tym tygodniu. W tym samym czasie Jason Schreier zdementował krążące od dawna pogłoski o rozwoju czwartej części mafii.

Źródło: bloomberg.com

Dodaj komentarz