Google wprowadził nowe funkcje Android dla wszystkich użytkowników

W przeddzień premiery Androida 12 firma Google wprowadziła kilka nowych funkcji, które będą dostępne dla użytkowników innych wersji mobilnego systemu operacyjnego. Firma obiecała zintegrować je we wszystkich obsługiwanych urządzeniach w najbliższej przyszłości.

Jedną z najbardziej uderzających innowacji będzie możliwość używania smartfona jako pilota do telewizorów z systemem Android, co znacznie uprości wpisywanie tekstu i nawigację. Dodatkowo w ustawieniach systemu operacyjnego pojawi się przełącznik Project Activate – dzięki tej funkcji możliwe będzie sterowanie smartfonem poprzez mimikę i ruchy oczu.

Asystent głosowy Asystent Google „nauczy się” poleceń, które uprościją interakcję użytkownika ze standardowymi aplikacjami, takimi jak „Przypomnienia”. Natomiast na platformę Android Auto firma wprowadziła nową aplikację GameSnacks, dzięki której możliwe będzie uruchamianie gier na ekranie radioodtwarzacza, gdy samochód będzie zaparkowany. Popularna aplikacja nawigacyjna Waze również zostanie zaktualizowana dla tej wersji systemu operacyjnego.

Ponadto Google obiecał, że wkrótce blokowane foldery na poziomie systemu nie będą już dostępne wyłącznie dla smartfonów z serii Pixel. Otrzyma innowacje i klawiaturę ekranową Gboard. Obejmują one udostępnianie schowka i szybki dostęp do zrzutów ekranu.

Funkcja Udostępnianie w pobliżu będzie wkrótce mogła wysyłać treści na dowolne urządzenie, nie tylko na te, które może wykryć gadżet nadawcy. Wreszcie, w niedalekiej przyszłości w systemie Android pojawi się standardowa funkcja Heads Up, która co jakiś czas będzie przypominać użytkownikowi o większej ostrożności podczas korzystania ze smartfona podczas jazdy.

Źródło: phandroid.com

Dodaj komentarz