Google Play Znaleziono dziesiątki pieniędzy

Eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa IT znaleźli jednocześnie w sklepie Google kilkadziesiąt aplikacji, które kradną pieniądze użytkowników urządzeń z Androidem. Według ekspertów około 10 milionów osób, które zainstalowały już programy z „czarnej listy”, jest zagrożonych nieprzewidzianymi wydatkami.

Według raportu Zimperian Labs ponad 10 milionów ludzi z 70 krajów świata może stać się ofiarami oszustwa. Po zainstalowaniu aplikacji automatycznie subskrybowali oni koszt 42 USD miesięcznie, nie informując o tym użytkownika. Lista niebezpiecznych aplikacji obejmuje ponad 200 tytułów z kategorii Rozrywka, Narzędzia, Randki i inne. Możesz zapoznać się z pełną listą niebezpiecznego oprogramowania pod tym linkiem .

Warto zauważyć, że mówimy nie tylko o mało znanych produktach. Na przykład jedna taka aplikacja o nazwie Handy Translator Pro została zainstalowana przez ponad pół miliona użytkowników. Trojan znajduje się również w innych programach, które wydają się nieszkodliwe. Niedługo po instalacji zainfekowane oprogramowanie generuje powiadomienie z linkiem, po kliknięciu, na które wydawana jest płatna subskrypcja.

Lista „złośliwego oprogramowania” obejmuje takie programy jak Slime Simulator, Easy TV Show, CutCut Pro, Launcher iOS 15, My Locator Plus i szereg innych. Aplikacje zostały usunięte z Google Play, ale nadal można je instalować na smartfonach użytkowników. Eksperci zalecają natychmiastowe usunięcie ich z urządzenia.

Źródło: telefonarena.com

Originally posted on 30 września, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz