Google Pixel 6 Pro i Apple iPhone 13 Pro Max spotykają się w “Battle” Speed

Kanał PhoneBuff na YouTube porównywał możliwości dwóch flagowych urządzeń – Google Pixel 6 Pro i Apple iPhone 13 Pro Max. Blogerzy techniczni testowali wydajność smartfonów podczas uruchamiania dużej liczby aplikacji i zamieszczali w sieci wideo z wynikami.

Na początku testów autorzy filmu przedstawili tabelę porównawczą cech smartfonów, podkreślając, że Apple iPhone 13 Pro Max jest obecnie najszybszym na rynku. Jednocześnie entuzjaści zauważyli, że Google Pixel 6 Pro wyszedł z najnowszym procesorem Tensor i ma dwukrotnie więcej pamięci RAM, czyli 12 GB w porównaniu z 6 GB w przypadku iPhone'a 13 Pro Max.

Następnie blogerzy technologiczni jednocześnie włączyli stopery na urządzeniach i uruchomili ramię robota. Podczas otwierania pierwszych aplikacji i dokumentów w Wordzie i Excelu prowadzenie objął Pixel 6 Pro. Jednak podczas eksportu filmów w edytorze wideo FilmoraGo prędkość smartfona Google gwałtownie spadła i nie był już w stanie wyprzedzić rywala. W rezultacie iPhone 13 Pro Max skończył w 1 minutę 59 sekund, a Pixel 6 Pro w 2 minuty 3 sekundy.

Następnie wszystkie aplikacje zaczęły działać w drugiej rundzie. To może dać Pixelowi 6 Pro szansę na rehabilitację, ponieważ 12 GB pamięci RAM jest w stanie lepiej utrzymywać aplikacje działające w tle, ale smartfon nigdy nie zdołał przewyższyć iPhone'a 13 Pro Max: było 6 sekund za nim.

Źródło: wccftech.com

Originally posted on 27 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz