Google Pixel 6 jest trudny do zastąpienia elementów kluczy [wideo]

Nowy Pixel 6 zauważalnie różni się wyglądem od poprzednika, a autorzy kanału YouTube PBKreviews postanowili sprawdzić, jak jest w środku. Jak się okazało, inżynierowie Google dokonali szeregu zmian w konstrukcji smartfona, co znacznie komplikuje jego demontaż i naprawę.

W przeciwieństwie do większości innych nowoczesnych smartfonów, demontaż Pixela 6 zaczyna się od odłączenia wyświetlacza, co już zwiększa ryzyko stłuczenia. Ponadto cały panel jest dość mocno przyklejony do reszty obudowy: jest to wyraźnie dobre dla ochrony przed wodą, ale nie wpływa w najlepszy sposób na wygodę naprawy.

Aby wyjąć baterię, przewidziano specjalne „języki”, ale bloger miał je podarte, dlatego musieli użyć improwizowanych narzędzi i specjalnego narzędzia, które osłabiło klej. Kolejnym nieprzyjemnym odkryciem było to, że złącze USB Type-C zostało po prostu przylutowane do płyty głównej. Jak można się domyślić, jeśli trzeba go wymienić, spowoduje to dodatkowe problemy.

Tak więc ekran, bateria i port ładowania — najczęściej wymieniane elementy — okazały się w praktyce trudne do wymiany. Mimo to bloger ocenił łatwość konserwacji Pixela 6 na 6 punktów na 10, co nie jest złym wynikiem jak na określone niuanse.

Źródło: wccftech.com

Originally posted on 2 listopada, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz