Foxconn wprowadził trzy pojazdy elektryczne o odległości do 750 km

W ramach imprezy HHTD21 firma Foxconn zaprezentowała trzy pojazdy elektryczne własnej produkcji. Zapowiedź była zupełnie nieoczekiwana, nie wspominając o planach ekspansji na dużą skalę na rynku globalnym.

Publiczności zaprezentowano nie tylko nowe prototypy, ale także markę Foxtron, w ramach której będą one promowane. Rozwój został przeprowadzony we współpracy z tajwańską firmą Yulon Motor, która produkuje samochody Nissan i Mitsubishi na rynek lokalny. Trzy samochody elektryczne noszą nazwy Model E, Model C i Model T. To luksusowy sedan, SUV z imponującą autonomią i autobusem.

Wszystkie pojazdy są oparte na otwartej platformie oprogramowania sprzętowego Konsorcjum MIH. Oznacza to, że każda firma może rozpocząć masową produkcję z wykorzystaniem rozwiązań Foxconn zgodnie z własnymi życzeniami. Przedstawiciele tajwańskiej firmy są przekonani, że pozwoli to na rozpoczęcie nowego biznesu, przynoszącego rocznie 36 miliardów dolarów.

Autobus Model T wyjedzie na drogi w 2022 roku i zaoferuje do 400 km autonomii z maksymalną prędkością 120 km/h. Ostrzeże kierowcę o pieszych, zaawansowaną technologię kontroli temperatury i wysoką odporność na uderzenia. Model C to SUV zdolny do 0-60 mil na godzinę w 3,8 sekundy. Wejdzie do sprzedaży w 2023 roku i będzie sprzedawany w cenie 35 700 USD.

Linia nie byłaby kompletna bez energooszczędnego sedana Model E. Samochód elektryczny rozpędza się od 0 do 100 km/hw 2,8 sekundy i oferuje do 750 km autonomii dzięki mocnemu silnikowi o mocy 750 KM. z. Nie ma jeszcze dokładnych dat pojawienia się takiego samochodu elektrycznego w sprzedaży.

Źródło: engadget.com

Originally posted on 23 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz