Ford zwolnił X-wersję “naładowanego” Ranger Raptor

Ford wypuścił nową wersję pickupa Rangera o nazwie Raptor X: samochód, który jest sprzedawany w prawie wszystkich krajach z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, otrzymał szereg kosmetycznych zmian, ale zachował sprzęt.

Według publikacji Muscle Cars & Trucks, australijski oddział Forda zaprezentował nową modyfikację pickupa Rangera o nazwie Raptor X. Wersja X różni się od standardowego Raptora parą czarnych pasków z czerwoną obwódką na masce , dach i tył. „Naładowany” pickup otrzymał również paski po bokach nadwozia, a osłona chłodnicy, zewnętrzne uchwyty, otwory wentylacyjne na błotnikach i obudowy lamp przeciwmgielnych pomalowano na czarny mat. Ford wyposażył również Rangera Raptora X w nowe matowe koła w kolorze Asphalt Black z 33-calowymi oponami, czerwonymi przednimi zaczepami holowniczymi, czarnym napisem Ford na tylnej klapie oraz czerwonymi kontrastowymi szwami na kierownicy i desce rozdzielczej.

Nie ma zmian technicznych – Ranger Raptor X nadal jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue z turbodoładowaniem o mocy 210 koni mechanicznych. W sprzedaży X-wersja „naładowanego” pickupa powinna pojawić się w lipcu tego roku. Wcześniej krążyły plotki, że Ranger Raptor otrzyma wersję z 5-litrowym silnikiem Coyote V8 z coupe Mustang GT o mocy 455 koni mechanicznych, a także skrzynię biegów i zawieszenie z F-150, ale ośmio- odbiór butli nie ma się narodzić – producent uznał to za nieopłacalne…

Originally posted on 30 listopada, 2021 @ 9:01 am

Dodaj komentarz