Ford Bronco SUV ma adaptacyjną zawiesinę pneumatyczną

Rama SUV Ford Bronco została wyposażona w adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne. Amerykańskie firmy Vossen Wheels i AccuAir pokazały pierwszy prototyp Bronco z regulowanym prześwitem na pokazie samochodowym SEMA. Podstawą był pojazd terenowy z fabrycznym pakietem dla terenowego Sasquatcha. Należy zauważyć, że zawieszenie pneumatyczne jest kompatybilne ze standardowymi amortyzatorami Bilstein i 35-calowymi oponami, a także nie zakłóca prawidłowego działania systemu trybu jazdy GOAT.

W dolnej pozycji zawieszenie pneumatyczne Forda Bronco zmienia się nie do poznania, a między oponami o średnicy zewnętrznej 35 cali a nadkolami pozostaje około cala (25 milimetrów).

Jednak w terenie istnieje możliwość zwiększenia prześwitu do 370 milimetrów, czyli przewaga w zdolnościach przełajowych nad zwykłym Bronco z pakietem Sasquatch wyniesie trzy cale (76 milimetrów).

Koła Vossen / AccuAir

AccuAir odpowiada za tuning adaptacyjnego zawieszenia pneumatycznego w Fordzie Bronco, a gotowe rozwiązanie dla właścicieli SUV-ów trafi do sprzedaży na wiosnę. Prześwit z kabiny pasażerskiej będzie można zmieniać za pomocą specjalnego pilota, a nadwozie będzie w stanie unosić się i opadać nawet w ruchu.

Koła Vossen / AccuAir

Partnerem projektu AccuAir jest amerykański producent kół Vossen Wheels. Antracytowe 20-calowe felgi HF6-3 zostały opracowane dla Bronco i są dostępne na zamówienie w cenie 749 USD za sztukę. Do felg demonstracyjnych 20” pasują fabryczne opony Toyo Country MT, ale Vosseny 22” lub 24” będą musiały kupić opony niskoprofilowe.

Wideo: kanał YouTube AccuAir Suspension

Od debiutu Bronco minęło prawie półtora roku, a przez cały ten czas Ford nieustannie ulepsza SUV-a i oferuje nowe akcesoria. Na przykład miesiąc temu okazało się, że w roku modelowym 2022 pojazd terenowy będzie miał ekstremalną wersję Everglades z fabryczną wyciągarką i fajką.

Źródło: Vossen Wheels / AccuAir

Dodaj komentarz