Ferrari ocenił w Ruble najpotężniejszy superbar

Rosyjskie biuro Ferrari wyceniło w rublach najmocniejszy seryjny supersamochód – hybrydę plug-in SF90 Stradale z czterosilnikową jednostką o mocy 1000 koni mechanicznych. Klienci, którzy zamówią w przedsprzedaży do końca grudnia, będą mogli kupić coupe za 34 030 000 rubli, a w 2021 roku cena podstawowej wersji wzrośnie do 41 mln rubli.

Hybryda Ferrari SF90 Stradale to flagowiec włoskiej marki, więc cena nowego egzemplarza jest wysoka nawet w porównaniu z innymi supersamochodami. Na przykład coupe Ferrari F8 Tributo i Ferrari Roma z podobnym silnikiem V8 kosztują prawie połowę ceny. Cena wywoławcza ponad 34 miliony rubli sprawia, że SF90 Stradale to najdroższy model sportowy, który jest sprzedawany jako nowy w naszym kraju.

Wnętrze Ferrari SF90 Stradale

Według własnych informacji Motor, dostawy Ferrari SF90 Stradale do Rosji rozpoczną się we wrześniu 2021 roku. Podczas gdy do naszego kraju został sprowadzony demonstracyjny supersamochód – przedprodukcyjny SF90 Stradale o niezwykłym połączeniu koloru nadwozia jest wystawiany w salonie Ferrari na Rublevce. Potencjalni klienci będą mogli zapoznać się z autem do 14 grudnia.

W zeszłym tygodniu zelektryfikowane Ferrari SF90 Stradale znalazło się na szczycie nieoficjalnej oferty supersamochodów. Jeśli wierzyć cechom paszportowym, to w pełni zatankowany i naładowany 1000-konny supersamochód może przejechać ponad 1100 kilometrów na jednym baku benzyny!

Originally posted on 27 listopada, 2021 @ 1:35 pm

Dodaj komentarz