Elon Musk zażądał od pracowników Tesli minimalizacji kosztów

Według CNBC pod koniec listopada Elon Musk opublikował notatkę dla pracowników Tesli. Podkreślił w nim główne priorytety firmy. Pomimo stale opóźnionego wydania elektrycznego pickupa Cybertruck, miliarder prosi o zakończenie przyspieszonego montażu samochodów.

W swoim przesłaniu Elon Musk mówi, że konieczne jest minimalizowanie kosztów, a także zaprzestanie przyspieszonego montażu samochodów, płacenie za nadgodziny i korzystanie z tymczasowych kontrahentów w celu zwiększenia kwartalnych dostaw. Podkreślił, że na te cele wydano już zbyt dużo pieniędzy.

Warto dodać, że w trzecim kwartale Tesli udało się zwiększyć globalną podaż pojazdów elektrycznych do ponad 241 000 sztuk, zarabiając 1,6 miliarda dolarów – rekordową kwotę w całej historii firmy. Dzieje się tak pomimo faktu, że na świecie nadal istnieje problem z niedoborem mikroukładów, co spowalnia produkcję w tej branży.

Tesla nie ogłosiła planów na 2021 r., ale zazwyczaj zwiększa dostawy o około 50% rocznie. W 2020 roku firmie udało się dostarczyć na rynek 500 000 pojazdów. Wiadomo, że w pierwszych trzech kwartałach 2021 roku wyprodukowano 627 350 pojazdów.

Elon Musk zaznacza, że chce dostosować pracę firmy w taki sposób, aby pojęcie „koniec kwartału” nie istniało. Oczekuje, że stworzy bardziej stabilną i wydajną stopę podaży, bez zmarszczek, przy jednoczesnej oszczędności pieniędzy.

Źródło: theverge.com

Originally posted on 16 grudnia, 2021 @ 11:51 pm

Dodaj komentarz