Elektropour Mercedes czyści powietrze wokół niego [wideo]

Na konferencji klimatycznej COP26 niemiecka firma zaprezentowała nowe spojrzenie na motoryzację przyszłości. Furgon Sustaineer jest napędzany nie tylko silnikiem elektrycznym, który jest przyjazny dla środowiska, ale także jest w stanie oczyścić środowisko.

Koncepcja opiera się na zmniejszeniu obciążenia środowiska poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii. Filtry do dokładnego oczyszczania powietrza są w stanie skutecznie poradzić sobie ze swoimi zadaniami, niezależnie od prędkości pojazdu. Hamulce tarczowe z żeliwa z powłoką ceramiczną redukują pył unoszący się w powietrzu i wydłużają żywotność. Dodatkowo na dachu znajdują się panele słoneczne, które zapewnią dodatkową energię podczas jazdy lub na biegu jałowym.

Sustaineer oferuje energooszczędny system ogrzewania, który dobrze dopasowuje się do ciała, na przykład za pomocą pasów bezpieczeństwa. Wskazane jest aktywne wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu. Tak więc wypełniacz jest wykonany z odpadów domowych, przegroda kabiny wykonana jest z naturalnej słomy, a spód nadwozia z polipropylenu z recyklingu i zużytych opon.

Całkowicie cichy elektryczny układ napędowy nie przytłacza miasta dodatkowymi dźwiękami, wspomaganymi przez opony o niskim oporze toczenia i automatycznie otwierające się drzwi. Za bezpieczeństwo odpowiada kamera, która może informować inne pojazdy o wykrytych wybojach i innych zagrożeniach na drodze. Lustra cyfrowe zapewniają wyraźniejszy widok niż tradycyjne odpowiedniki. Chociaż Sustainer nie wejdzie do produkcji, część technologii może pojawić się w pojazdach Mercedesa w dającej się przewidzieć przyszłości.

Źródło: engadget.com

Originally posted on 7 listopada, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz