EksperciFixit Eksperci ocenili MacBook Pro Umowy (2021) [Video]

Eksperci z portalu iFixit ocenili łatwość konserwacji laptopów Apple MacBook Pro (2021). Również w procesie demontażu ustalono pojemność akumulatorów, a także inne cechy nowych urządzeń.

Pierwszym krokiem Apple w kierunku poprawy łatwości konserwacji nowego MacBooka Pro, według specjalisty z zasobu iFixit, jest możliwość łatwej wymiany baterii. Głośniki stały się małą przeszkodą przy wyjmowaniu baterii, niemniej jednak szybko poradziły sobie z zadaniem, dzięki zastosowaniu lepkich „języków” zamiast kleju. Jeśli chodzi o pojemność baterii, to odpowiednio 99,6 i 69,6 Wh w modelach 16- i 14-calowych w porównaniu z 99,8 i 58,2 Wh w tych samych modelach MacBooka Pro 2019.

Portal iFixit zwrócił również uwagę na uproszczenie wymiany wyświetlacza dzięki zwisającemu kablowi i zmodyfikowanemu wspornikowi. Ponadto modułowa konstrukcja portów USB Type-C, gniazda słuchawkowego i MagSafe ułatwi naprawę laptopów. Jednak gniazdo kart SD i port HDMI są przylutowane do płyty głównej, więc ich wymiana może być kosztowna. Jak wspomniano we wcześniejszych recenzjach, zwiększenie ilości pamięci RAM w nowych laptopach nie jest dostępne dla użytkowników.

Łatwość konserwacji MacBooka Pro (2021) została oceniona na 4 z 10 na iFixit.

Źródło: gadżety.ndtv.com

Originally posted on 2 listopada, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz