Eksperci: Następny iPhone nie otrzyma nowego procesora

Qualcomm, MediaTek i Samsung mają wszelkie szanse na dogonienie Apple pod względem wydajności procesora mobilnego. Według nowych plotek, TSMC ma wiele trudności z przejściem na nową technologię procesową, co może spowodować, że Apple straci zupełnie nowy chip w przyszłym roku.

Obraz iPhone'a 14 oparty na plotce. Autor: @BenGeskin

Wcześniej informowano, że w 2022 roku Apple wyposaży swoje smartfony w nowy procesor, wykonany w najbardziej zaawansowanej technologii 3 nm. Jednak teraz pojawia się informacja, że TSMC po prostu nie ma czasu na rozpoczęcie produkcji zgodnie z nowymi standardami w odpowiednim czasie.

Eksperci są przekonani, że iPhone 2022 będzie wykorzystywał zasadniczo ten sam procesor Bionic 5 nm A15, co obecne modele z serii 13. Jednocześnie wskazuje się, że Apple najprawdopodobniej zmieni jednak nazwę układu, a może nawet poprawi wydajność i energooszczędność, ale poważnych zmian nie należy się spodziewać.

Z drugiej strony, nowe flagowe układy Qualcomm, MediaTek i Samsung będą podobno oparte na procesie 4 nm. Może to pomóc im zbliżyć się do Apple pod względem mocy obliczeniowej mobilnych chipów.

Źródło: gizchina.com

Originally posted on 8 listopada, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz