Dźwięki gadżetów Apple zamienił się w melodię taneczną [wideo]

Z okazji 45-lecia Apple, angielski kompozytor Alexander Cook stworzył niezwykły teledysk. Jako instrumenty do nagrywania utworu wykorzystał urządzenia marki z różnych lat – a dokładniej odgłosy ich włączania, powiadomienia, a nawet kliknięcia etui na słuchawki AirPods.

Krótki film pokazuje proces nagrywania elektronicznej melodii tanecznej w garażu, symbolizującej początek kariery Steve'a Jobsa. Produkty Apple, takie jak stary all-in-one iMac G3, obudowa AirPods i klasyczny iPod stały się orkiestrą dla muzyka. Ponadto sekwencja audio zawiera dźwięki podłączenia ładowarki MagSafe do MacBooka, kliknięcia klawiatury ekranowej iPhone'a oraz różne dzwonki i powiadomienia.

Mimo stłumionych komentarzy utwór, który zebrał prawie milion wyświetleń na YouTube, został dobrze przyjęty przez widzów. Otrzymał 61 tys. lajków i tylko 2,7 tys. ocen negatywnych. Blogger i inżynier iOS Donnie Walls zauważył również, że nie miałby nic przeciwko umieszczeniu tej konkretnej piosenki w swojej bibliotece nawet bez jego wiedzy, sugerując historię dodając w tle album U2 do urządzeń użytkowników w 2014 roku.

Pełną listę gadżetów Apple, których dźwięki zostały użyte do nagrania elektronicznej melodii, znajdziesz w opisie filmu na YouTube.

Źródło: youtube

Originally posted on 23 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz