Dziennikarze nazwali Fallout 4 sprawcą tragedii w Oksfordzie

Pomimo wielu obalających badań, gry są nadal czasami wymieniane jako przyczyna niewłaściwego zachowania nastolatków, a nawet prawdziwych przestępstw. Po niedawnej tragedii w szkole w Oksfordzie w stanie Michigan dziennikarze ponownie nie przegapili szansy na „brutalne strzelanie”. Tym razem Fallout 4 został obwiniony za negatywny wpływ – wszystko za sprawą jednego cytatu, który sama Bethesda wykorzystała jako punkt odniesienia.

Tydzień temu, 30 listopada, 15-letni Ethan Crumbly otworzył ogień do szkoły, zabijając czterech uczniów i raniąc siedmiu innych. Opisując nastolatka, kanał Inside Edition wskazał na kilka jego postów na portalach społecznościowych, w jednym z nich napisał: „Stałem się śmiercią, niszczycielem światów. Do zobaczenia jutro, Oksfordzie. Pierwsza część, według dziennikarzy, odnosi się do Fallouta 4.

Chociaż Crumbley pasjonował się grami wideo, o czym sam mówił w swoich filmach na YouTube, oryginalny cytat jest daleki od RPG akcji Bethesdy. Do Fallouta 4 trafiła dzięki Robertowi Oppenheimerowi, którego często nazywa się „ojcem bomby atomowej”. W tym samym czasie sam fizyk zaczerpnął to stwierdzenie z Bhagavad Gity , starożytnego indyjskiego dzieła religijnego i filozoficznego.

Możliwe, że Crumbley po raz pierwszy usłyszał ten cytat w Fallout 4, ale w sieci wielu nie zgadzało się ze stanowiskiem dziennikarzy. Według użytkowników, obwiniając gry wideo o takie tragedie, dziennikarze ignorują ich prawdziwe powody. Po prostu dlatego, że jest to łatwiejsze i wygodniejsze.

Źródło: youtu.be

Originally posted on 30 grudnia, 2021 @ 8:25 pm

Dodaj komentarz