DXOMARK: Xiaomi 11t Pro Camera nie jest gorszy od większości konkurentów

DxOMark opublikował raport z testów aparatu nowego Xiaomi 11T Pro. Eksperci nie tylko docenili możliwości fotograficzne flagowca, ale także porównali go z jego poprzednikiem.

Przypomnijmy, że tylny aparat Xiaomi 11T Pro wyposażony jest w główny sensor Samsung ISOCELL HM2 o rozdzielczości 108 megapikseli, 8-megapikselowy ultraszerokokątny i 5-megapikselowy teleobiektyw z 2-krotnym zoomem optycznym, a także obsługuje nagrywanie wideo 8K przy 30 klatkach na sekundę.

W wyniku testów Xiaomi 11T Pro w DxOMark odnotował niezawodną pracę autofokusa, dokładną ekspozycję z szerokim zakresem dynamicznym i dobrą reprodukcją kolorów, szczególnie na zdjęciach portretowych. Jednak na niektórych zdjęciach wykonanych w plenerze kolory są zbyt nasycone i trochę nienaturalne.

Warto zauważyć, że pod względem wielu cech aparat nowości został ulepszony w porównaniu do 10T Pro, ale taki wskaźnik, jak tekstura na zdjęciu, zeszłoroczny model jest znacznie lepszy, niezależnie od oświetlenia. Kolejną wadą Xiaomi 11T Pro, eksperci przypisali niską szczegółowość na zdjęciach wykonywanych za pomocą ultraszerokokątnego sensora oraz podczas przybliżania teleobiektywem.

Filmy nagrane za pomocą 11T Pro wykazują „przyjemne nasycenie”, dokładną ekspozycję i doskonały balans bieli. Podczas fotografowania w ruchu często widać różnicę w ostrości między klatkami a artefaktami, mimo że ruch jest dobrze kompensowany. Podczas fotografowania w pomieszczeniu pojawia się szum.

W rezultacie Xiaomi 11T Pro zdobył o jeden punkt mniej niż jego poprzednik. Jego wynik DxOMark wyniósł 117 punktów.

Źródło: dxomark.com

Originally posted on 28 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz