DXOMARK o ekranie Sony Xperia 1 III: dobre wyniki we wszystkich kierunkach

Eksperci laboratorium DxOMark wydali werdykt w sprawie wyświetlacza flagowej Sony Xperia 1 III. Zdaniem ekspertów, choć ekran smartfona nie ma żadnych rzucających się w oczy funkcji, wykazał się dobrym wynikiem niemal pod każdym względem.

Według raportu DxOMark, 6,5-calowy wyświetlacz OLED Sony Xperia 1 III o rozdzielczości 1644 x 3840 pikseli i gęstości pikseli 643 dpi oferuje dokładne odwzorowanie kolorów i doskonale nadaje się do gier. Laboratorium zauważyło, że szczególnie przy słabym oświetleniu i w pomieszczeniach kolory na ekranie okrętu flagowego są dokładne i przyjemne. Eksperci podkreślali również, że urządzenie ma dobrą jednolitość ekranu.

Jednak patrząc na wyświetlacz pod kątem, pojawia się zauważalny zielony odcień, a na zewnątrz przy słonecznej pogodzie ekran jest mało czytelny i brakuje ciemnych szczegółów. Dodatkowo, zdaniem ekspertów, gdy zmienia się oświetlenie, smartfon może reagować wolniej – jasność ekranu pozostaje zbyt wysoka w ciemności.

Podczas oglądania filmów na Sony Xperia 1 III często obserwuje się spadki klatek przy 30 kl./s i 60 kl./s. Jednak podczas grania w gry wideo obraz jest dość płynny, a treść wygląda ostro. Ponadto gracze pokochają dobrą responsywność i dokładność czujnika urządzenia.

W DxOMarku wyświetlacz Sony Xperia 1 III otrzymał 86 punktów, a smartfon zajął 20 miejsce w ogólnym rankingu laboratorium.

Źródło: dxomark.com

Originally posted on 29 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz