DxOMark: iPhone 13 Pro i 13 mini dźwięk na flagowym poziomie

Po testach audio Apple iPhone 13 i iPhone 13 Pro Max, DxOMark zajął się resztą serii. Po przeprowadzeniu odpowiednich testów laboratoryjnych eksperci ocenili możliwości audio iPhone'a 13 Pro i iPhone'a 13 mini.

Apple iPhone 13 Pro

Biorąc pod uwagę, że wszystkie smartfony nowej linii są zasilane procesorem A15 Bionic i mają identyczną charakterystykę dźwięku (dwa mikrofony, technologie Dolby Atmos i Audio Zoom), DxOMark nie spodziewał się dużej różnicy w wynikach między modelami. Eksperci postanowili jednak sprawdzić, czy wielkość obudowy może wpłynąć na wyniki testów audio.

W testach odtwarzania iPhone'a 13 Pro i iPhone'a 13 mini DxOMark zauważyli „bardzo stabilną wydajność we wszystkich atrybutach” i przyjemną równowagę tonalną z dodatkowym „ciepłem” w środku i niskich tonach w porównaniu z poprzednikami. Eksperci przypisali również dokładną lokalizację dźwięku i szerokie pasmo przenoszenia zaletom smartfonów.

Apple iPhone 13 mini

Zaletami nagrania są brak artefaktów, naturalna barwa, zwłaszcza w scenach o wysokim poziomie ciśnienia akustycznego, doskonała lokalizacja i dźwięk przestrzenny, nawet gdy smartfon jest ustawiony w trybie portretowym. Eksperci byli również pod wrażeniem dobrej głośności nagrywania i odporności na wysokie poziomy ciśnienia.

Wadami głośników, zdaniem ekspertów, jest odwrócenie stereo podczas odtwarzania muzyki i zniekształcenie niskich częstotliwości przy maksymalnej głośności. Wady mikrofonów w laboratorium przypisywano ich niedokładnemu postrzeganiu dźwięku na odległość oraz brakowi wyrazistości nagrania.

IPhone 13 Pro i iPhone 13 mini zdobyły po 75 punktów, zajmując szóste miejsce w ogólnej ocenie dźwięku DxOMark.

Źródło: dxomark.com

Originally posted on 27 listopada, 2021 @ 7:30 am

Dodaj komentarz