DuckDuckGo ma teraz ochronę przed inwigilacją reklam

Twórcy popularnej wyszukiwarki DuckDuckGo nadal wdrażają rozwiązania chroniące prywatność użytkowników. Nowa funkcja umożliwia blokowanie śledzenia przez wszystkie aplikacje na urządzeniach z systemem Android.

Nowa funkcja o nazwie Ochrona przed śledzeniem aplikacji jest obecnie w fazie beta, ale każdy może zarejestrować się do testu. Jak już wspomniano, działa na razie tylko na urządzeniach z systemem Android i w zasadzie przypomina ochronę przed śledzeniem aplikacji dodaną w iOS 14.5.

DuckDuckGo blokuje moduły śledzące innych firm w aplikacjach zainstalowanych na smartfonie, które zbierają dane użytkownika w celach reklamowych i nie tylko. Według twórców wyszukiwarki, w trakcie swoich badań znaleźli ukryte trackery stron trzecich w 96% najpopularniejszych bezpłatnych aplikacji na Androida, z czego 87% wysłało dane do Google, a 67% wysłało informacje do Facebooka.

Bloker DuckDuckGo monitoruje pakiety danych, gdy aplikacja próbuje wysłać je do stron trzecich. Działa nawet w tle. Twórcy wskazują, że cały proces odbywa się bezpośrednio na urządzeniu i żadne dane nie są przesyłane na firmowy serwer. W razie potrzeby możesz włączyć wyświetlanie zablokowanych trackerów w czasie rzeczywistym.

Wcześniej DuckDuckGo dodał możliwość ochrony skrzynki odbiorczej poczty e-mail przed spamem i innymi niechcianymi wiadomościami e-mail.

Źródło: screenrant.com

Originally posted on 29 listopada, 2021 @ 4:44 pm

Dodaj komentarz