Drony uratują psy z erupcji wulkanicznej

Firma Aerocamaras zaoferowała wykorzystanie dronów do ratowania psów przed erupcją wulkanu na wyspie Palma. Quadkopter zarzuci zwierzęciu specjalną siatkę i przetransportuje je w bezpieczne miejsce.

Erupcja wulkanu na hiszpańskiej wyspie Palma zmusiła rząd do pilnej ewakuacji okolicznych mieszkańców, a 600 domów zostało całkowicie zniszczonych. Jak się okazało, cierpieli nie tylko ludzie, ale i psy. Rozwiązanie problemu znaleźli przedstawiciele firmy Aerocamaras, która posiada flotę dronów. Dostępne quadkoptery mogą unieść ciężar do 23 kg. Tak więc najpierw musisz znaleźć psa, złapać go w siatkę, a następnie wynieść z wulkanu. Głównym problemem jest ograniczona moc baterii, co oznacza, że na ukończenie misji masz tylko osiem minut.

„Jeśli to ostatnia szansa dla psów, to pójdziemy za nimi, a wtedy po raz pierwszy w historii zwierzęta zostaną uratowane przez drony. Operacja będzie trudna i ryzykowna, ponieważ operatorzy dronów będą musieli nie tylko złapać psy w sieć, ale także przenieść je 450 metrów nad lawą, aby zapewnić im bezpieczeństwo ”- mówi dyrektor generalny Jaime Pereira.

Źródło: ubergizmo.com

Originally posted on 24 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz