Counterpoint: Dostawy Android-Smartphone zwolniają

Według analityków Counterpoint Research, światowy rynek stoi w obliczu stopniowego wyjścia ze stanu niedoboru półprzewodników. Ale tempo pokonywania go dla segmentu smartfonów będzie znacznie wolniejsze niż wcześniej oczekiwano, a brak podzespołów „uderzy” bardziej w marki z Androidem.

Według prognoz ekspertów, produkcja smartfonów w 2021 roku będzie stopniowo wzrastać, ale konsekwencje pandemii nadal będą wpływać na tempo pracy przedsiębiorstw. Zamiast wcześniej oczekiwanych 9%, roczny wzrost produkcji wyniesie tylko około 6%. Głównym powodem takiego „spowolnienia” rurociągów jest brak mikroukładów.

Counterpoint Research zauważa, że w wartościach bezwzględnych liczba smartfonów sprzedanych w 2021 r. zbliży się do 1,41 miliarda. Według statystyk podanych przez samych dostawców, udało im się uzyskać około 80% wymaganych ilości kluczowych komponentów potrzebnych do produkcji gadżetów. Sytuacja znacznie się pogorszyła po II kwartale 2021 r.: w III kwartale deficyt wyniósł już 30%.

Jednocześnie, jak zauważono w raporcie, pierwsi ucierpią producenci urządzeń z Androidem, ponieważ producenci chipów koncentrują się na zamówieniach od Apple, który jest jednym z najbardziej stabilnych i dochodowych klientów.

Źródło: pocketnow.com

Originally posted on 1 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz