Chronione laptopy ASUS Ekspersior B5 Waga 1 kg już w Rosji

ASUS ogłosił rozpoczęcie sprzedaży w Rosji nowej serii notebooków dla biznesu ExpertBook B5. Wśród prezentowanych laptopów znajdują się modele zarówno z matrycą IPS, jak i OLED. Wszystkie nowe elementy są zasilane przez procesory Intel 11. generacji i charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością zgodnie z amerykańskim wojskowym standardem przemysłowym MIL-STD-810H.

Ekrany ASUS ExpertBook B5 mają rozdzielczość Full HD, proporcje 16:9 i maksymalną jasność do 470 nitów. Opcjonalnie nowe elementy mogą być wyposażone w panele OLED z obsługą HDR i 100% pokryciem przestrzeni kolorów DCI-P3. W topowej wersji laptopy są wyposażone w układ Intel Core i7-1165G7, grafikę Intel Iris Xe, pamięć RAM DDR4 do 48 GB oraz dysk SSD PCIe 3.0 o pojemności do 1 TB.

Zestaw interfejsów ExpertBook B5 zawiera porty HDMI, USB Type-A i Thunderbolt 4 (40 Gbps, obsługa trzech wyświetlaczy 4K, szybkie ładowanie). Nowe łącze internetowe zapewnia moduł Intel Wi-Fi 6. Możliwe jest również łączenie się z sieciami przewodowymi z indywidualnym adresem MAC, co jest wygodne do administrowania urządzeniem w ramach firmowej infrastruktury.

Deklarowana autonomia ASUS ExpertBook B5 wynosi 14 godzin, a technologia Panel Self-Refresh pomaga zmniejszyć zużycie energii. Ponadto akumulatory do laptopów obsługują szybkie ładowanie z możliwością naładowania do 60% w zaledwie 39 minut. Za bezpieczeństwo urządzenia odpowiada wbudowany skaner linii papilarnych, sprzętowa osłona kamery internetowej oraz moduł TPM 2.0 chroniący przed złośliwym oprogramowaniem i atakami hakerów.

Notebooki są wyposażone w technologię Intelligent Noise Cancellation, która zapewnia lepszą jakość głosu i mogą być wyposażone w touchpad ASUS NumberPad 2.0 z podświetleniem LED wbudowany w touchpad. Pokrywa i podstawa ASUS ExpertBook B5 są wykonane z aluminium, a obszar wokół klawiatury ze stopu magnezowo-aluminiowego. Dzięki temu przy wymiarach 309 x 210,6 x 16,9 mm notebooki ważą zaledwie 1 kg (dla modelu z baterią 33 Wh).

Laptopy ExpertBook B5 trafiły już do sprzedaży na rynku rosyjskim w cenie 66 990 rubli.

Źródło: wacomlab.pl

Originally posted on 29 września, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz