Były szczegóły dotyczące Nissana GT-R New Generacja

Nissan GT-R szykuje się do zmiany pokoleniowej. Według japońskiego portalu Bestcarweb nastąpi to pod koniec 2022 roku, a model nie otrzyma ani nowej platformy, ani nowego silnika: nienazwane źródła twierdzą, że jedyną istotną innowacją będzie elektryczna nadbudowa w formie rozrusznika generator. Innymi słowy, następny GT-R będzie łagodną hybrydą.

Zmiana generacji nie przyniesie znaczących zmian w Nissanie GT-R. Według nieoficjalnych danych następny samochód sportowy zachowa obecną architekturę, układ z dwoma wałami napędowymi, a nawet 3,8-litrowy silnik V6. Niezależnie od tego GT-R R36 powinien być bardziej ekonomiczny i możliwie szybszy z generatorem rozruchowym połączonym z akumulatorem litowo-jonowym 48V.

Nissan GT-R (R35)

Nissan

Nissan pokazał, jak może wyglądać GT-R za 30 lat

Generacja R36, według japońskich mediów, nie potrwa długo: w związku ze zbliżającym się zaostrzeniem norm środowiskowych w Japonii jej premiera potrwa tylko do końca 2024 roku. Następnie model zostanie wycofany z linii produktów do lepszych czasów lub zastąpiony całkowicie nowym, prawdopodobnie z hybrydową lub całkowicie elektryczną elektrownią.

Obecny GT-R jest wyposażony w silnik o mocy 570 koni mechanicznych, a wersja Nismo jest wyposażona w silnik wymuszony o mocy 600 koni mechanicznych. Ponadto istnieje „hardcore” wariant GT-R50, wyprodukowany w 50 egzemplarzach: ten samochód sportowy jest wyposażony w jednostkę o mocy 720 koni mechanicznych.

Źródło: Bestcarweb

Dodaj komentarz