Bowser zapłaci 4,5 mln USD Nintendo do hakowania przełącznika

Pozwy Nintendo z hakerami zamieniły się w ciekawą aluzję do gier z serii Super Mario ze względu na nazwisko jednego z oskarżonych. Zgodnie z oczekiwaniami Bowser został pokonany. Tym razem antagonistą był Gary Bowser, który wraz z Team Xecuter sprzedawał zhakowane Switche.

Postępowanie rozpoczęło się rok temu, kiedy przy wsparciu rządu USA zidentyfikowano i zatrzymano trzech członków Team Xecuter. Jednym z nich był obywatel Kanady Gary Bowser, który pod pseudonimem GaryOPA zajmował się dystrybucją i sprzedażą urządzeń i oprogramowania po jailbreaku do uruchamiania pirackich gier Nintendo.

Napastnik początkowo odmówił przyznania się do winy, ale w końcu przyznał się do winy i zgodził się zapłacić firmie 4,5 miliona dolarów oraz pomóc w śledztwie w sprawie przeciwko Team Xecuter. Tak dużą kwotę odszkodowania przyznano na podstawie szacowanych zysków grupy z nielegalnej działalności w dziesiątkach milionów dolarów, choć sam Bowser otrzymywał nie więcej niż tysiąc dolarów miesięcznie, nie licząc przychodów z reklam na powierzonych mu stronach.

Ponadto Bowserowi grozi do 10 lat więzienia, ale prawomocny wyrok nie został jeszcze wydany – kara może być złagodzenie, ponieważ sprawca przyznał się do przestępstwa i zgodził się na współpracę. Jednocześnie członek Team Xecuter jest także pozwanym w innym postępowaniu z Nintendo, które rozpoczęło się w kwietniu 2021 r. podobnymi zarzutami ze strony firmy.

Źródło: torrentfreak.com

Originally posted on 8 listopada, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz