BMW nie wytworzy pięciodrzwiowych M4. Przynajmniej na razie

BMW nie zamierza jeszcze wypuszczać pięciodrzwiowej wersji modelu M4 nowej generacji o tradycyjnej nazwie Gran Coupe, aby nie tworzyć konkurencji z sedanem M3.

Chociaż BMW nie zaprezentowało jeszcze nowej generacji 4-Series Gran Coupe, od czasu premiery M4 coupe pojawiły się plotki, że Bawarczycy przygotowują również pięciodrzwiową wersję liftback. Jednak, jak powiedział BimmerToday kierownik projektu M3/M4, Robert Pilsl, nie wchodzi to w rachubę. Przynajmniej w najbliższej przyszłości. Powód jest dość prozaiczny – M4 Gran Coupe byłby zbyt podobny do soplatformowego sedana M3, różniąc się od niego jedynie linią dachu i obecnością piątych drzwi. Dlatego firma postanowiła zamiast tego skupić się na rozwoju całkowicie nowych modeli – na przykład nadchodzącego kombi M3 Touring.

Kilka lat temu Bawarczycy podzielili sedana Serii 3 i coupe na dwa oddzielne modele, dzieląc dwudrzwiowe na nową rodzinę 4 Serii. Jednak po pewnym czasie BMW zwróciło tylne drzwi czwartej serii coupe, dodało piąte drzwi i nazwało powstały liftback Gran Coupe. Bawarczycy zaprezentowali modele M3 i M4 we wrześniu ubiegłego roku: obie nowe pozycje otrzymały projekt w stylu nowej „czwórki” z ogromną osłoną chłodnicy, która zajmuje prawie całą przednią część. Ponadto samochody otrzymały bardziej wydatną maskę, dach z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym i dwa charakterystyczne odcienie nadwozia.

Originally posted on 29 listopada, 2021 @ 3:32 pm

Dodaj komentarz