BMW 6-serii Gran Turismo usunięto ze sprzedaży w USA

Główny projektant BMW przyznał, że liftback serii 6 Gran Turismo „nie przemawia” do kupujących na niektórych rynkach, dlatego model nie jest już dostępny w USA.

Według bloga BMW, pełnowymiarowy liftback BMW serii 6 Gran Turismo został wycofany ze sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Model nigdy nie był w stanie zdobyć popularności, a powodem tego jest oczywiście fakt, że 6GT ma pewne problemy ze stylem: kontrowersyjny samochód, który łączy hatchbacka, sedana i kombi, nie każdemu przypadł do gustu. W niedawnym wywiadzie dla Autocar, główny projektant BMW, Adrian van Hooydonk, powiedział , że 6-seria GT jest „bardzo popularna” wśród kupujących w niektórych krajach, ale niestety „wcale nie jest atrakcyjna”. Na przykład liftback dobrze się sprzedaje w Chinach, ale jego popularność jest słaba w USA i Europie.

Klienci marki na największych europejskich rynkach BMW, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech, są znacznie bardziej zainteresowani klasycznymi sedanami i kombi z serii 5, powiedział Hoydonk. Jednak popyt na Gran Turismo z serii 6 w Chinach pozostaje na razie wystarczający, aby utrzymać pełnowymiarowy liftback. Po ostatniej aktualizacji 6GT stracił swoją podstawową konfigurację, dlatego wraz ze zmianą stylizacji cena wywoławcza samochodu w Rosji wzrosła o 130 tysięcy – do 4 290 000 rubli. Liczba wersji z silnikiem Diesla została zmniejszona z dziewięciu do sześciu.

Originally posted on 24 listopada, 2021 @ 4:07 pm

Dodaj komentarz