Blok Forda Mustang Ken po raz pierwszy stracił wyścig przeciągany

Amerykański kierowca wyścigowy Ken Block opublikował na YouTube nowy odcinek swojego serialu „Hoonicorn vs The World”, w którym sportowiec rywalizuje w wyścigach drag zmodyfikowanymi samochodami. W czwartym numerze twórcy „Dzhimkhany” przeciwstawiło się zmodyfikowane „sypialne” Audi RS 3.

Tradycyjnie do rywalizacji przyjechał Ken Block swoim Fordem Mustangiem Hoonicornem. Supersamochód z napędem na wszystkie koła jest wyposażony w 6,7-litrowy silnik V8, którego moc wyjściowa wynosi 1400 koni mechanicznych. Wraz z jednostką pracuje sekwencyjna skrzynia biegów. Masa Mustanga to 1360 kilogramów.

Zmodyfikowany sedan Audi RS 3, wykonany w stylu „śpioszków”, stał się kolejnym rywalem amerykańskiej ekstremum. To nazwa samochodów, które nie przyciągają uwagi, ale mają ulepszone właściwości techniczne. Pod maską Audi z napędem na cztery koła kryje się pięciocylindrowy silnik 2.5 TFSI z turbodoładowaniem, rozwijający moc 1100 koni mechanicznych. Siedmiobiegowy „robot” z dwoma sprzęgłami pracuje w parze z silnikiem.

Dzięki zastosowaniu w konstrukcji nadwozia elementów z włókna węglowego waga niemieckiego sedana jest porównywalna z wagą „Mustanga”. W tym samym czasie miniaturowy RS 3 pokonuje 402-metrową odległość hamowania w około 8 sekund.

Już w pierwszym wyścigu Audi niespodziewanie poważnie rywalizowało z Mustangiem. Po opóźnieniu na starcie śpiący prawie dogonił Kena Blocka i przebył cały dystans równolegle z Hoonicornem. Na mecie RS 3 pozostawał w tyle o połowę kadłuba.

Wyczuwając, że coś jest nie tak, twórca „Dzhimkhany” założył na Forda Mustanga opony typu drag. Pilot Audi również nie tracił czasu i do drugiego wyścigu przyjechał z już rozgrzanymi oponami. Rozpoczynając ponownie z niewielkim opóźnieniem, RS 3 ostro oskrzydlał Mustanga, kończąc wyścig z pół-korpusem z przodu. Tym samym po raz pierwszy w historii swojego show Ken Block został pokonany. Amerykanin nie był jednak zaskoczony i w finałowym wyścigu ominął śpiocha, zostając zwycięzcą w sumie trzech wyścigów.

Drag Race: 1400-konny Ford Mustang Kena Blocka kontra Carbon McLaren Senna

Po wyłonieniu zwycięzcy format pokazu zakłada wyścig bonusowy. W czwartym wyścigu kierowca Audi, prawdopodobnie wykorzystując podtlenek azotu w środku wyścigu, ostro odsunął się od swojego przeciwnika, świętując zwycięstwo w osuwisku kilku kadłubów na mecie. Wynik ten nie został jednak uwzględniony w klasyfikacji generalnej.

W zeszłym tygodniu Ken Block opublikował trzeci odcinek Hoonicorn vs The World na swoim kanale YouTube. W poprzednim odcinku pilot zmodyfikowanego Chevroleta Impali o pseudonimie Donkmaster próbował pokonać zmodyfikowanego Mustanga twórcy Dzhimkhany.

Źródło: Hoonigan / Youtube.com

Originally posted on 29 listopada, 2021 @ 6:08 pm

Dodaj komentarz