Apple sprzedał w weekend ponad 10 milionów iPhone'ów

Według firmy inwestycyjnej Wedbush Securities, Apple był w stanie wysłać 10 milionów iPhone'ów w dwa dni. Analitycy podzielili się również prognozami sprzedaży produktów jabłkowych na najbliższe miesiące.

Według raportu Wedbush Securities, iPhone'a 13 Pro brakowało od czasu jego premiery. Popyt na smartfon przewyższa podaż o około 15%, w efekcie czego czas oczekiwania na zamówienie przez użytkowników jest opóźniony o kilka tygodni.

Jednak zdaniem analityków wpływ niedoboru chipów na dostępność smartfonów Apple będzie tymczasowy, a łączny wolumen ich sprzedaży do końca tego roku wyniesie ponad 80 mln sztuk. Tak więc w samych Chinach w grudniu 2021 r. oczekuje się, że zostanie wysłanych co najmniej 15 milionów iPhone'ów.

Wedbush Securities przeanalizował również popyt na Apple AirPods i stwierdził, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy zostanie sprzedanych około 100 milionów markowych bezprzewodowych słuchawek dousznych. Według ekspertów przychody Apple z tej kategorii produktów będą stanowić ponad 5% łącznych przychodów w roku podatkowym 2022, który kończy się w październiku.

Źródło: gizchina.com

Originally posted on 6 grudnia, 2021 @ 3:57 pm

Dodaj komentarz