Apple porzuci modemy Qualcomma i zrewiduje swoje projekty procesorów

Według DigiTimes, powołując się na własne źródła, rok 2022 będzie ostatnim rokiem, w którym Apple będzie używał w smartfonach modemów Qualcomm lub dowolnych innych firm trzecich. Dodatkowo wskazuje się, że firma „apple” wybrała nietypowe dla branży podejście do wdrażania komunikacji mobilnej w swoich urządzeniach.

Raport mówi, że od 2023 roku Apple przejdzie na korzystanie z zastrzeżonych modemów własnej konstrukcji. Co ciekawe, nie zostaną one zintegrowane z procesorami firmy, jak robią to teraz inni producenci. Na przykład Qualcomm osadza modemy 5G bezpośrednio w swoich chipsetach Snapdragon, wysyłając je jako jednostkę.

Zakłada się, że TSMC – główny dostawca procesorów do iPhone’a, iPada, Apple Watcha i innych urządzeń „Apple” – będzie również zaangażowany w wypuszczenie modemu Apple 5G. Jest to zgodne z niedawnym komunikatem Qualcomm skierowanym do inwestorów, że firma planuje dostarczać Apple tylko 20% modemów w 2023 roku. Rozwiązania Qualcomma będą prawdopodobnie używane w bardziej przystępnych cenowo lub starszych urządzeniach. Możliwe też, że modemy Qualcomma będą instalowane w gadżetach dla regionów, w których modemy Apple'a nie są w stanie działać.

Źródło: macrumors.com

Originally posted on 30 listopada, 2021 @ 12:32 pm

Dodaj komentarz