Apple MacBook Pro (2021) z M1 Max otrzymał unikalny tryb wydajności

Najnowsze laptopy Apple oparte na procesorach M1 Pro i M1 Max były już wielokrotnie testowane w różnych benchmarkach, ale jak się okazało, jest to topowy model oparty na flagowym chipie, który ma unikalny tryb pracy. Po aktywacji wydajność laptopa nie jest ograniczona przez system.

W przeciwieństwie do 14-calowego modelu, 16-calowy MacBook Pro ma możliwość aktywowania specjalnego trybu wydajności z domyślnych ustawień systemowych. Apple wyjaśnił, że obecność takiego trybu była możliwa dzięki zwiększonej powierzchni radiatora.

Istnieją również spekulacje, że aktywacja trybu zwiększonej wydajności pozwala w pełni uwolnić potencjał 32-rdzeniowego GPU. Jego użycie będzie istotne dla profesjonalistów, którzy muszą przetwarzać złożone modele 3D lub wykonywać korekcję kolorów filmów o wysokiej rozdzielczości.

Odpowiedni element ustawień jest dostępny wyłącznie w modelu MacBook Pro (2021) z procesorem M1 Max w sekcji „Bateria” – „Tryb pracy” – „Wysoka wydajność”. W wersji opartej na M1 Pro z 16-rdzeniową grafiką ta opcja nie jest przewidziana.

Źródło: 9to5mac.com

Originally posted on 29 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz