Analityk: do serii iPhone pozostało około 10 lat

Według znawcy branży, Ming-Chi Kuo, Apple planuje zastąpić linię iPhone'a bardziej zaawansowanymi zestawami słuchawkowymi do rzeczywistości rozszerzonej. Pierwszym krokiem w kierunku takich zmian będzie wydanie nowego typu gadżetu w przyszłym roku.

Analityk jest przekonany, że nowe gadżety AR firmy Apple będą bardzo popularne – według niego firma spodziewa się, że za 10 lat na całym świecie zostanie wysłanych co najmniej miliard urządzeń rozszerzonej rzeczywistości. Jedynym dostawcą komponentów do nowych produktów będzie tajwańska korporacja Unimicron Technology Corporation – prawdopodobnie pozwoli to firmie zmniejszyć ryzyko braków.

Kuo sugeruje, że wymiana iPhone'a na zestaw słuchawkowy AR będzie następowała stopniowo, ale pierwsza generacja urządzeń będzie mogła działać bez smartfona. Według niego umieszczenie zestawu słuchawkowego AR jako akcesorium do innych gadżetów nie przyczyni się do rozwoju produktu, więc przejście do samodzielnego użytkowania jest nieuniknione.

„Fakt, że zestaw słuchawkowy AR działa niezależnie, oznacza, że będzie miał własny ekosystem i zapewni najbardziej kompletne i elastyczne doświadczenie użytkownika” –powiedział analityk.

Przedstawiciele Apple tradycyjnie nie skomentowali raportu insidera. Wcześniej w sieci pojawiła się również wstępna lista cech technicznych przyszłej nowości – możesz się z nią zapoznać w tym artykule.

Źródło:9to5mac.com

Originally posted on 3 grudnia, 2021 @ 12:56 pm

Dodaj komentarz