Ameryki zwane Forda Mustang GT

American University School of Business opracował ranking najbardziej amerykańskich samochodów, który opiera się na wielu wskaźnikach. Analitycy biorą pod uwagę, ile części pochodzenia amerykańskiego jest wykorzystywanych w konstrukcji samochodu, gdzie samochód jest produkowany, gdzie montuje się silnik i skrzynię biegów, gdzie przeprowadzany jest cykl badawczo-rozwojowy i czy producent ma swoją siedzibę w Stany Zjednoczone. Zwycięzcą został Ford Mustang – a raczej jego modyfikacja z manualną skrzynią biegów.

Słynny kucyk można nazwać w 88,5 proc. amerykańskim, choć tylko 77 proc. komponentów auta jest produkowanych w Stanach Zjednoczonych – odgrywają tu rolę dodatkowe czynniki, które dodają punktów do skarbonki Mustanga. Na drugim miejscu znajduje się kolejny kultowy samochód sportowy dla Amerykanów – Chevrolet Corvette, który uzyskał 72 proc. Trzecie miejsce zajął samochód elektryczny Tesla Model 3 w wersjach Standard Range, Performance i Long Range. Wszyscy są dokładnie w 65 procentach Amerykanami. Odnowiony SUV Ford Bronco z silnikiem benzynowym V6 o pojemności 2,7 litra znajduje się na czwartym miejscu – to w 61 proc. Amerykanin, dowiedzieli się analitycy z Waszyngtonu.

Piąte miejsce zajęło jednocześnie pięć samochodów, które można uznać za amerykańskie dokładnie w 60 proc. Są to elektryczny crossover Tesla Model Y, liftback Tesla Model S, SUV Ford Expedition, a także pickupy Chevrolet Colorado i GMC Canyon – z 3,6-litrowym silnikiem benzynowym V6. Ze wszystkich marek samochodów Tesla ma najwyższy odsetek amerykańskich części w projekcie, wynoszący 81 procent. General Motors i Ford budują pojazdy ze średnio ponad 70 procent amerykańskich części.

Originally posted on 25 listopada, 2021 @ 8:31 am

Dodaj komentarz