Akcje Activision Blizzard zawalił się po przeniesieniu przepisu 2 i Diablo IV

Wczorajsze wieści, że prace nad długo oczekiwanym Overwatchem 2 i Diablo IV zostaną opóźnione, martwiły nie tylko zwykłych graczy, ale także inwestorów w Activision Blizzard. Mimo to akcje spółki gwałtownie spadły.

Cena akcji Activision Blizzard spadła o ponad 14%. I ten spadek wiąże się oczywiście z nieprzyjemną wiadomością o przeniesieniu długo oczekiwanych tytułów, a także z całą masą głośnych skandali, z których firma nie wyczołgała się od kilku miesięcy. Jednak na pogrzebanie korporacji jest jeszcze bardzo, bardzo wcześnie.

Chociaż procent akcji Activision Blizzard spadł, ogólnie rzecz biorąc, firma ma się dobrze. Do takiego wniosku można dojść czytając sprawozdania finansowe publikowane przez AB. Okazuje się, że jego przychody netto za trzeci kwartał 2021 roku wyniosły imponujące 2,07 miliarda dolarów, i to nie biorąc pod uwagę ponad miliarda dolarów, jakie mikrotransakcje przyniosły twórcom gier. Mimo trudności, w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy zysk netto Activision Blizzard wzrósł o 2,1 miliarda dolarów, więc spadek akcji o 14% raczej mu nie zaszkodzi.

Źródło: inwestor.aktywacja.pl

Originally posted on 9 listopada, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz