7 najbardziej szalonych miejsc do tuningu w Japonii

Japończycy to bardzo dziwni goście. Siedzą w klubach hazardowych do późnej starości, kupują używaną bieliznę w ulicznych automatach i śpią w biurze w godzinach pracy.

Tworzą też żelazne potwory – japońska kultura motoryzacyjna jest bardzo zróżnicowana, a tuning jest równie wyjątkowy, co bezlitosny. Zwróciliśmy się do sieci społecznościowej Instagram, więc możesz zobaczyć więcej niesamowitych zdjęć i filmów (i na pewno tego będziesz chciał) klikając na nazwisko autora w lewym górnym rogu nad zdjęciem lub wpisując odpowiedni termin z tekstu w wyszukiwarce dla serwisu Instagram według tagów (hashtagów). Staa-też! To znaczy, chodźmy, przetłumaczone z „japońskiego angielskiego”.

1. Dekorator / Dekorator

交通安全 祈願 #mie #mierica #yokkaichi #decotora #arttruck #ciężarówki #mitsubishi #fuso #canter #mitsubishifuso #jdm

Zdjęcie opublikowane przez niedziela4704 (@ niedziela4704) 7 lutego 2015 o 9:06 PST

Pochodzi z angielskiego „dekoracyjna ciężarówka” – zdobiona ciężarówka. Chrom, żarówki, dużo. Oto czym jest decora w trzech słowach. Ten ruch pojawił się w latach 70. wśród japońskich przewoźników ryb. Oboje naprawiali i dekorowali swoje samochody wszystkim, co było pod ręką. Teraz ciężarówki wyposażone są w błyszczące panele, neony, diody LED i inne lampy w takiej ilości, która pozwoli na wyobraźnię, budżet i możliwości inżynierskie właściciela. Potem wszystko jest połączone, malowane i demonstrowane zarówno na drogach, jak i na specjalnych imprezach i wystawach. Pod koniec tuningu wymiary zewnętrzne ciężarówki wzrastają tak bardzo, że można ją pomylić z ciągnikiem. Ale nie – ta kultura obejmuje tylko średniej wielkości samochody dostawcze lub wyjątkowo lekkie samochody dostawcze, takie jak nasza Gazela.

#utamarokai #charityevent #decotora #arttruck #osaka # 菅 # 愛川欽 也 # 追悼 式 #camion #truckspirits #trucks # ト # 東 映 # 哥 麿 会 # ア ー ト児# ラ ー ト ト児810 #Kamera nocna # ナ イ ト シ ー ン # 混 ん で た の で 手 振 れ 御 免

Film opublikowany przez niedzielę4704 (@ niedziela4704) 5 maja 2015 o 6:02 PDT

2. Itasza

#itashasociety # #itasha #anime # #jdm #camber #cars #kawaii # 日本 #itashastyle #japan #otaku #stance #import #slammed # ア # 痛 車 協会. … Właściciel – prosimy o tag

Zdjęcie opublikowane przez 痛 車 =  ̄ω ̄ = (@itashasociety) 16 maja 2015 o 2:03 PDT

Początkowo ten młody styl strojenia wywodził się z otaku – Japończyków opartych na mandze (komiksy) i anime (kreskówki). Zaczęli ozdabiać swoje samochody odpowiednimi projektami i akcesoriami, a czasami ten fetysz dochodzi do tego, że jaskrawo kolorowe sceny z japońskimi uczennicami są nawet nakładane na boczne ściany opon, a damskie majtki od bikini są zawieszane na ramach rejestracyjnych. Później kultura itashy dosłownie wysadziła w powietrze japoński tłum sportów motorowych – połączenie brutalności wyścigowego „kurczu” i słodyczy dziewcząt „chan” dotyka zarówno widzów, jak i właścicieli samochodów. A relacje handlowe właścicieli zespołu ze sponsorami można na tej podstawie zbudować całkiem „kawaii”.

mój film driftowy CELICA 2014/05/11 #toyota #celica #celicagt # st202 # st205 # ss3 #gtfour # gt4 # 6gc #toyotacelica #drifting #drift #japan #itasha #ffdrift # 3sge # 3sgte

Film opublikowany przez HN: 湾 -wan- Tatuya Shirai (@ wan.st202_celica) 17 maja 2015 o 2:28 PDT

3. Bosozoku / Zokusha / Kierowca Kaido

雨 で 延期 2 に な っ て い た ナ イ ト ツ ー リ ン グ !! き の ー は 、 久 し ぶ り に み ん な と 走 れ て 超 ー 楽 し か っ た \ (^ id^) # ka (^id^)洗車 天 # 事 案 多数 # や が て #yagate

Zdjęcie opublikowane przez 馬 場 洗車 天 # cardetailingbwash # や が て (@sintaroubaba) 3 września 2016 o 11:58 PDT

Bosozoku jest symbolem podziemnej kultury samochodowej Kraju Kwitnącej Wiśni, ale określenie to jest trochę mylące. W dosłownym tłumaczeniu oznacza „okrutny gang” i pierwotnie odnosi się do kultury bandytów motocyklistów. Samochody takich „gangsterów” nazywane są odpowiednio zokusha (słowo sha po japońsku oznacza „samochód”), a w ramach subkultury same nazywane są „kierowcami autostradowymi” lub kaido-biegaczami. Samochody są zwykle niskie i bardzo głośne, z agresywnymi zestawami karoserii i oślepiająco jasnymi, wielokolorowymi reflektorami, ponieważ te „zoku” jeżdżą głównie w nocy. Najczęściej za podstawę przyjmuje się różne „znakopodobne”, ale są też „Skylines”, „Selicks” i Datsuny, a czasami model, ze względu na skalę modyfikacji, staje się zagadką nawet dla koneserów . Jak typowi zawodnicy uliczni, ci faceci uwielbiają gromadzić się na nocnym parkingu, warczeć silnikami i dryfować na pustym skrzyżowaniu.

Elementy, które można znaleźć na prawie każdej zokushy to wydłużona maska, długi płaski dyfuzor wyrastający z przedniego zderzaka, spojler typu „kaczy ogon”, rozszerzone nadkola, które skrywają oldschoolowe koła japońskich marek oraz chłodnica oleju z odsłoniętymi wężami na zewnątrz. Ponieważ osłona chłodnicy jest często nieobecna, rogi sygnału, który zawsze gra melodię z „Ojca chrzestnego”, są wyzywająco wyeksponowane. Bardziej ekstremalne opcje są pomalowane w podarte oczy i różnią się długością i liczbą wszystkich „płetw” ciała, wielkością łuków, piekielnymi zygzakowatymi rurami wydechowymi, których długość zewnętrzna może sięgać nawet trzech metrów.

4. Styl VIP / Bippo

Więcej kątów tej pięknej kreacji. #bippu #toyota #korona

Zdjęcie opublikowane przez styl życia samochodu VIP w Japonii. (@bippulifestyle) Czerwiec 1 2015 o 9:34 PDT

Kolejna opcja transportu dla prawdziwych i zaimprowizowanych japońskich członków gangu. W przeciwieństwie do ragamuffin bosozoku, bippo (Japończycy wymawiają słynny skrót „vi-ai-pe”) jest używany przez szanowanych przedstawicieli japońskiej mafii Yakuza i postaci, które ich naśladują. Ogólnie rzecz biorąc, mają coś w rodzaju „sto czterdziestego dzika”, ale z typowym „przed tuningiem”. Bippo-mobile ma zwykle drogie błyszczące koła o imponujących rozmiarach (a więc przyzwoity kąt pochylenia), niską pozycję siedzącą (oczywiście „pneuma”), jasną, zimną optykę, a także zasłony w oknach i zaawansowaną elektronikę rozrywkową w kabinie . Poważni faceci jeżdżą poważnymi samochodami i robią w nich te same poważne rzeczy. Dlatego prawdziwy vipstyle to klasa biznesowa i wyższa lub topowy minivan o niesamowitym wyglądzie, chociaż parodie powstają na podstawie czegokolwiek. Dominujące kolory nadwozia to czerń i biel.

DAYDREAMING Kolejny świetny film @ pure_q50_ #PureVip VC @daydreamphotographs

Film opublikowany przez PUREVIP (@officialpurevip) 18 maja 2015 o 6:15 PDT

5. Szakotan

WŁAŚCICIEL: Ville Viheräkoski @wwilsson, Toyota Carina TA40. To zaczyna się układać! #cdlccommunity #toyotacarina #ta40 #toyotanation #toyotagang #oldschooltoyotanation #jdmlegends #shakotan #shakotanculture #hoodratstuff #staticscrapers #rollcage # 4age #tramont #tramontty2 #dunibehloptiters #bythespeedcisson.

Zdjęcie opublikowane przez The Low, Clean, Fitted. (@cdlccommunity) 1 czerwca 2015 o 5:08 rano czasu PDT

Dosłownie „niski samochód”. Biorąc pod uwagę, że tuning i zaniżanie są w Japonii niemal synonimami, można obnosić się tym terminem na widok każdego zmodyfikowanego samochodu JDM (stabilny skrót dla japońskiego rynku krajowego) i nie pomylić się. Dlatego każdy „szakotan”, w zależności od innych, z wyjątkiem „zrzutu”, modyfikacji, najprawdopodobniej należy do jakiegoś węższego kierunku. Na przykład hella flush, która zapewnia ekstremalne niedopowiedzenie i gumę naciągniętą przez „dom” na kołach zawalonych przez ten sam dom. Tutaj na powyższym zdjęciu – całkiem solidny kolor hella! Termin ten nie jest początkowo japoński, ale bardzo lubiany przez Japończyków.

6. Kyusha (Kyusya) -kai / Kyusha (Kyusya) -styl

? @teru_the_damaja # datsun # b110 # shakotan # kyusha # zokusha # classic # jdm # japoński

Zdjęcie opublikowane przez @cleanestclassicjdm 16 maja 2015 o 10:36 PDT

Termin kyusha jest rozumiany jako klasyczny japoński samochód, a kai to grupa. Aby zostać uznanym za „kyushę”, staruszek musi być w dobrej formie, trochę „opuszczony” i obuty w zabytkowe koła wszelkimi środkami japońskiej marki (niektóre SSR, Work lub Watanabe). Niewielkie poszerzenie łuków lub aerodynamiczne elementy nadwozia, malowanie na zamówienie jest dozwolone, ale nie więcej – inaczej będzie już zokusha. Klasyk w stylu Kyusha – Nissan S30 / Fairlady Z / Datsun Z240.

Zdjęcie opublikowane przez @ zla70 19 maja 2015 o 12:30 PDT

7. Grachan / Garuchan

Jeśli co? #Toyota #cressida #mx73 #x73 #kyusha #Kaidoracer #Grachan #shakotan #jdm #ShakotanCulture #OldschoolImported #oldschooltoyotanation #oldschooljdm #MidnightReign #TanginamoLifestyle #NeckbreigwakingLifrace #Style

Zdjęcie opublikowane przez ⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Mark Soliven (@marksouli) 23 marca 2015 o 1:19 PDT

Stylizacja garuchan jest wynikiem pragnienia entuzjastów naśladowania japońskiej serii Fuji Grand Champion Series z lat 80. (teraz etymologia jest oczywista) i jej serii wsparcia Super Silhouettes. Niedopowiedzenie, kolorystyka podobna lub naśladująca bojowe malowanie, funkcjonalny (przynajmniej z pozoru) aerodynamiczny zestaw karoserii z masywnym skrzydłem i pojedynczą pionową wycieraczką – generalnie kopia samochodu turystycznego na drogach publicznych. Czasami te samochody są obdarzone nie tylko zewnętrznym podobieństwem, ale także odpowiednimi umiejętnościami jazdy.

Dzień dobry '???? #Toyota #cressida #mx73 #x73 #kyusha #Kaidoracer #Grachan #shakotan #jdm #classickjdm #ShakotanCulture #OldschoolImported #oldschooltoyotanation #oldschooljdm #MidnightReign #TanginamoStyl życia #Neckbreestyle

Film opublikowany przez ⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Mark Soliven (@marksouli) 26 kwietnia 2015 o 9:46 PDT

Dodaj komentarz