1 rubel. Tyle dostawy kosztów przez firmę pocztową “Yandex”

Poczta Rosyjska zaczęła dostarczać paczki za pomocą łazików Yandex. W pierwszym etapie 37 robotów przyniesie paczki z 27 oddziałów w symbolicznej cenie 1 rubla.

Już teraz dostawa jest realizowana z czterech oddziałów dzielnicy Khamovniki, a w niedalekiej przyszłości planowane jest podłączenie kolejnych 23. Aby zamówić łazik, musisz skorzystać z aplikacji pocztowej na Androida i znajdować się nie dalej niż dwa kilometry od Poczta.

Pracownicy Poczty Rosyjskiej ładują paczkę do robota i wysyłają ją do adresata: cały proces transportu można kontrolować za pomocą aplikacji. Gdy łazik znajdzie się w pobliżu domu klienta, użytkownik otrzyma SMS-em powiadomienie i specjalny kod weryfikacyjny. Możesz go użyć do odbioru paczki.

„Nasze bezzałogowe roboty są już wykorzystywane do szerokiego zakresu zadań nie tylko w Rosji, ale także w innych krajach. Automatyzacja dostarczania paczek przez pocztę rosyjską, jednego z największych operatorów pocztowych na świecie, jest logicznym krokiem w rozwoju doręczeń i mamy nadzieję na dalsze skalowanie tej technologii ”- Artem Fokin, dyrektor ds. Rozwoju technologii bezzałogowych w Yandex.

Źródło: wacomlab.pl

Originally posted on 25 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz