Wacom Cintiq i tradycyjne malarstwo, da się połączyć?

Aaron Blaise zaczął swoją karierę artystyczną jako animator w firmie Disney. Był uczniem starej “analogowej” szkoły, ale mimo to był jednym z najlepszych rysowników animacji w branży. Kiedy wszyscy wokoło przechodzili do pracy cyfrowej on znacznie wolniej gonił za nimi.  Jak sam mówi “Byłem facetem, który wychodził z biura ubrudzony farbami i tuszem”.

Nauka pracy z tabletem graficznym Wacom Cintiq

Hippo-1
Kiedy rozpoczął pracę nad filmem cyfrowym, zdał sobie sprawę, że musi przejść do pracy w nowej cyfrowej technologii. Jedną z wielkich zalet pracy w Disneyu jest to, że mogę powiedzieć:” Hej, jutro muszę mieć Photoshopa zainstalowanego na tablecie Wacom Cintiq”. I gdy przyszedłem do mojego biura następnego dnia zestaw już czekał na mnie. Zacząłem naukę. “

Przejście w przypadku tego tabletu było bardzo łatwe. “Wystarczy jedno popołudnie by się go nauczyć i móc namalować dobry obraz. Każdy tworzony obraz uczył mnie czegoś nowego.” Wszystkie jego prace dla filmów wykonywane są na tablecie Cintiq. Wygląd postaci, koncepcje, projekty, lokalizacje, wszystko pozostaje w cyfrowej postaci, aby mógł z łatwością przenosić pliki między pracą, domem i studiem.

Z jego sztuki, jednak nadal lubi mieszać jego wykorzystania mediów tradycyjnych i cyfrowych. “To zmieniło sposób maluję;., Że uwolnił mnie trochę będę dowiedzieć się kompozycję chcę zrobić dla tych wielkich obrazach, a ja to wszystko działa w Photoshopie Kiedyś wydrukować. , mam płótno w takim samym stosunku, w zasadzie tę samą część, i użyć tego wydruk jak mój wniosek o wielkim malarstwie olejnym. Jest to świetny sposób, aby wypracować wszystkie moje problemy kolorów i problemy składu, zanim faktycznie go na płótno.

Kompozycja obrazu

Blaise również używa Cintiqa do korekt w swoich obrazach olejnych. “Czasami, gdy jestem w pracy i maluję na płótnie, myślę:” Wiesz, to nie wygląda jak powinno. Trzeba coś dodać lub poprawić, ale nie wiem co.” Wtedy biorę dobrej jakości aparat cyfrowy, robię zdjęcie obrazu i wprowadzam je do Photoshopa. W Photoshopie eksperymentuję by znaleźć coś, czego potrzebuję. Następnie drukuję efekt końcowy i używam go jako punktu odniesienia malując na płótnie.”

Mimo że sam nie spieszył się, aby dostosować się do nowych technologii, Blaise teraz wierzy, iż przyszłość jest w użyciu narzędzi cyfrowych. “Naprawdę chcę spróbować, zachęcić ludzi, zwłaszcza w starszym pokoleniu, aby korzystali z tych niesamowitych narzędzi”, powiedział. “Po prostu trzeba nauczyć się kilku rzeczy, a to może rzeczywiście wpłynąć na pracę.”

Hippo-2

1 reply
  1. GUN-freedom
    GUN-freedom says:

    Nie bardzo rozumiem po co malować obraz dokładnie taki jak fotografia. Żeby pokazać warsztat- no to robimy to raz czy 40 razy w życiu na studiach- np. malowanie kopii u mnie na zajęciach. Ale “na co dzień”? Trochę to przypomina pracę sawanta. No, ale rynek zbytu na to jest, to może po to… no i sam sobie odpowiedziałem 😉

    Odpowiedz

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.